Šiandien pristatome daugiausiai jūsų palaikymo balsų per sausio mėnesį kiekvienoje iš 11 „Dešimt+“ kategorijų sulaukusių asmenybių vienuoliktuką. Ateityje supažindinsime su šiomis autoritetingomis asmenybėmis iš arčiau – parengsime apie jas bei jums pristatysime po trumpą vaizdo reportažą! Na, o kol kas kviečiame žiūrėti pirmuosius projekto vaizdo reportažus apie daugiausiai jūsų palaikymo ankstesniais mėnesiais sulaukusius asmenis. Juos rasite čia pat, mūsų tinklalapyje:
Gydytojai |
Gražina Bogdanskienė |
(žiūrėti reportažą) |
Med. m. dr. Bronius Špakauskas | (žiūrėti reportažą) | |
Inžinieriai | Prof. habil. dr. Rimantas Mykolas Kanapėnas | (žiūrėti reportažą) |
Menininkai | Rolandas Kazlas | (žiūrėti reportažą) |
Mokslininkai | Akad. prof. habil. dr. Vaidutis Kučinskas | (žiūrėti reportažą) |
Mokytojai | Vilius Mincevičius | (žiūrėti reportažą) |
Verslininkai | Darius Mockus | (žiūrėti reportažą) |
Visuomenės veikėjai | Vesta Auškalnienė | (žiūrėti reportažą) |
Žurnalistai |
Algimantas Čekuolis | (žiūrėti reportažą) |
Aurimas Perednis | (žiūrėti reportažą) | |
Pareigūnai | Albinas Šileika | (žiūrėti reportažą) |
Plk. Eugenijus Vosylius | (žiūrėti reportažą) |
O SAUSIO mėnesį daugiausiai jūsų palaikymo balsų surinko:
____________________________________________________________________________________
Dvasininkai – Monsinjoras Alfonsas Svarinskas
Kunigas, disidentas.
Už religinę ir tautinę veiklą sovietinės valdžios buvo net tris kartus nuteistas kalėti lageriuose.
Plačiau apie monsinjorą Alfonsą Svarinską skaitykite jį pristatančioje Dvasininkų kategorijos skiltyje (spausti čia).
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Gydytojai – Prof. habil. dr. Vytautas Basys
VU MF Patologijos, teismo medicinos ir farmakologijos katedros profesorius, gyd. neonatologas. Nuo 2004 m. – privataus medicinos centro generalinis direktorius.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę, jis kartu su kolegomis suorganizavo tam metui labai modernią neonatologinę tarnybą. Iki šiol ši perinatologijos programa sėkmingai tęsiama, o jos rezultatai labai reikšmingi mūsų šalies perinatalinio ir kūdikių mirtingumo rodikliams. Būdamas Vilniaus universiteto Neonatologijos klinikos vadovu 2004 m. iniciavo programą, kurios dėka Lietuvos neonatologijos centrai aprūpinami modernia aparatūra iš užsienio šalių. Plačiau skaitykite prof. V. Basį pristatančioje projekto Gydytojų kategorijos skiltyje (spausti čia).
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Inžinieriai – Doc. Eugenijus Viktoras Miliūnas
Lietuvos architektas, visuomenininkas.
Daugiau nei 30 metų architektu dirbančio E. Miliūno darbai pastaraisiais metais pelno įvairių prestižinių apdovanojimų ir sulaukia atgarsio ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniame kontekste. Kauno garbės pilietis buvo Mykolo Žilinsko paveikslų galerijos bendraautoris, suprojektavo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą, Kauno „Žalgirio areną“ bei daug kitų svarbių objektų, išugdė visą būrį jaunos kartos architektų. Plačiau skaitykite doc. Eugenijų V. Miliūną pristatančioje projekto Inžinierių kategorijos skiltyje (spausti čia).
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Menininkai – Romualdas Rakauskas
Fotožurnalistas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, savaitraščio „Nemunas“ bendradarbis. Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) garbės narys.
Fotografijos klasiko R. Rakausko kūryba tampriai susieta su lietuvių fotografijos mokyklos reiškiniu. Jo darbai – visa epocha tiek fotografijos, tiek Kauno (tai labai kaunietiškas fotografas) istorijoje. Vienas pirmųjų įžiebė naują stilistinę raišką, pažvelgęs į aplinką ne patetiško sovietinio fotožurnalisto žvilgsniu, o humanistiškai ir dvasingai. Plačiau skaitykite R. Rakauską pristatančioje projekto Menininkų kategorijos skiltyje (spausti čia).
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Mokslininkai – Akad. prof. habil. dr. Konstantinas Pileckas
Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto profesorius, Diferencialinių lygčių ir skaičiavimo matematikos katedros vedėjas, LMA tikrasis narys.
Vienas produktyviausių pastarojo dešimtmečio šalies matematikų. Atgaivino diferencialinių lygčių su dalinėmis išvestinėmis mokyklą. Pasiekė svarių rezultatų tirdamas septyniasdešimt metų neišsprendžiama laikytą Lerė (Leray) problemą. Laikomas vienu geriausių pasaulyje Navjė-Stokso lygčių sistemų begaliniuose sluoksniuose ir begaliniuose cilindruose specialistų. Plačiau skaitykite akademiką K. Pilecką pristatančioje projekto Mokslininkų kategorijos skiltyje (spausti čia).
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Mokytojai – Algimantas Liaudaitis
Viešvilės vaikų globos namų direktorius, neformaliojo ugdymo pedagogas.
Jo iniciatyva globotinius ėmė remti Belgijos karalystės Laakdal miesto draugija „ELE“, gauta parama iš Berlyno miesto Lichtenbergo savivaldybės, renovuotos globos namų patalpos, pastatai, įdiegti nauji edukaciniai projektai Lietuvoje ir užsienyje. Pats su žmona prieš 10 metų į savo šeimą paėmė ir užaugino du berniukus. Plačiau apie mokytoją A. Liaudaitį skaitykite jį pristatančioje projekto Mokytojų kategorijos skiltyje (spausti čia).
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Sportininkai – Linas Kleiza
Vienas garsiausių Lietuvos krepšininkų, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės lyderis.
Vienas pajėgiausių šalies krepšininkų, ne sykį pelnęs rezultatyviausio varžybų žaidėjo, geriausio turnyro krepšininko, rezultatyviausio Eurolygos reguliariojo sezono žaidėjo titulus, pasiekęs Lietuvos krepšininkų rezultatyvumo NBA čempionatuose rekordą. Lino Kleizos labdaros ir paramos fondo steigėjas. Plačiau apie krepšininką Liną Kleizą skaitykite jį pristatančioje projekto Sportininkų kategorijos skiltyje (spausti čia).
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Verslininkai – Dr. Juozas P. Kazickas
Verslininkas, filantropas, ekonomikos mokslų daktaras.
Vienas žymiausių išeivijos lietuvių, pasaulinis verslo autoritetas. Yra konsultavęs JAV gynybos ir užsienio reikalų ministerijas, įvairias tarptautines verslo kompanijas, jo patarimais naudojasi net kitų užsienio valstybių vyriausybės. 1991 m. verslininkas įkūrė pirmąją privataus kapitalo telekomunikacijų bendrovę Baltijos šalyse, pritraukė į Lietuvą nemažai stambių investuotojų iš JAV. Plačiau apie dr. J. P. Kazicką skaitykite jį pristatančioje projekto Verslininkų kategorijos skiltyje (spausti čia).
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Visuomenės veikėjai – Nijolė Oželytė
Aktorė, Nepriklausomybės akto signatarė.
Atvirai ir plačiai reiškia nuomonę, kad Lietuvoje vyraujantį chaosą ir teisinį nihilizmą gali pakeisti tik jaunimas. Jos tikslas – suteikti jaunimui vilties, paskatinti žvelgti į ateitį tik šviesiomis spalvomis, nebijoti veikti. Plačiau apie Nijolę Oželytę skaitykite ją pristatančioje projekto Visuomenės veikėjų kategorijos skiltyje (spausti čia).
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Žurnalistai – Rita Miliūtė
Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė, redaktorė, laidų vedėja.
Rengia laidas ir interviu įvairiomis šalies politikos, ekonomikos, visuomenės gyvenimo temomis. Šiuo metu – LRT tiesioginės pokalbių laidos „Teisė žinoti“ vedėja. Laidoje analizuojamos visuomenei aktualios problemos ir keliami reikšmingi klausimai. Žurnalistė yra kalbinusi šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę, JAV valstybės sekretorę Hilari Klinton, Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką ir daugelį kitų svarbių asmenų. Plačiau apie R. Miliūtę skaitykite ją pristatančioje projekto Žurnalistų kategorijos skiltyje (spausti čia).
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Pareigūnai – Plk. ltn. Valerijus Šerelis
Lietuvos karininkas, buvęs specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono „Erelis-02“ (dabar – SOP „Aitvaras“) Afganistane vadas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojas kariniam rengimui, pulkininkas leitenantas, poetas, bardas.
Patyręs karininkas, vadovavęs Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų eskadronui Afganistane. Sukauptą patirtį bei žinias tarptautinio pripažinimo sulaukęs pulkininkas leitenantas dalijo dirbdamas instruktoriumi ir patarėju karo akademijoje Irake, prestižiniame Baltijos gynybos koledže. Šiuo metu plk. ltn. Šerelis eina atsakingas Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojo kariniam rengimui pareigas. Plačiau apie plk. ltn. V. Šerelį skaitykite jį pristatančioje projekto Pareigūnų kategorijos skiltyje (spausti čia).
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––