Menininkai - Rolandas Kazlas

Rolandas Kazlas

Lietuvos aktorius ir režisierius, laisvasis kūrėjas.

Aktoriaus karjerą teatre pradėjęs 1991 metais, šiandien jis daugelio vadinamas geriausiu Lietuvos aktoriumi. Sceniniai aktoriaus ieškojimai bei atradimai, kuriant nepamirštamus personažus, atveriant tragiškąsias ir komiškąsias teatro dermes, režisuojant spektaklius ir juose pačiam vaidinant, įvertinti aukščiausiais teatro apdovanojimais, Nacionaline kultūros ir meno premija.  Per dvidešimt sceninės kūrybos metų aktorius sukūrė per dvi dešimtis ryškių personažų – ir dramatiškų, ir ekscentriškų, komiškų, dirbo su garsiais režisieriais, vaidino kine, vedė televizijos laidas.

 

Įvertinimai

2007 m. Auksinis scenos kryžius (geriausiam dramos aktoriui) už Karaliaus Ignoto vaidmenį spektaklyje „Ivona, Burgundo kunigaikštytė“.

2008 m. Auksinis scenos kryžius (geriausiam dramos aktoriui) už Napoleono Šereikos vaidmenį Petro Vaičiūno komedijoje „Patriotai“ ir Andželo vaidmenį William Shakespeare komedijoje „Jei taip, tai šitaip“.

2008 m. festivalio „Lietuvos teatrų pavasaris“ prizas už geriausią vaidmenį didžiojoje scenoje (žiūrovų nuomonė) už Napoleono Šereikos vaidmenį spektaklyje „Patriotai“.

2009 m. festivalio „Lietuvos teatrų pavasaris“ prizas geriausiam Mažosios scenos režisieriui (žiūrovų ir komisijos nuomonė) už monospektaklį „Geležis ir sidabras“.

2009 m. Lietuvos Nacionalinė kultūros ir meno premija „Už tragiškąsias ir komiškąsias teatro dermes, už kūrybinį principingumą“.

2010 m. Kauno profesionalaus teatro kūrėjų apdovanojimas „Fortūna“ už kūrybingą partnerystę su aktoriumi Liubomiru Laucevičiumi spektaklyje pagal Antono Čechovo kūrinius „Palata“.

2014 m. Ordino Už nuopelnus Lietuvai" medalis.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!