Mokytojai - Vilius Mincevičius

Vilius Mincevičius

Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos, Šiuolaikinės mokyklos centro (ŠiMC) chemijos mokytojas ekspertas. 

Tarp jo mokinių daugiausia respublikinių ir Baltijos šalių chemijos olimpiadų prizininkų. Paklaustas, kaip pavyksta rasti tiek gabių chemijai mokinių, mokytojas tikino, kad „duona ir per plutą matyti“ ir pridūrė, kad mokytojo profesija jam panaši į stiklapūčio: „Jei ilgai ir kantriai kaitini, o po to iš visos širdies puti, kai kas ir pavyksta...“ Didžiąją dalį savo laisvalaikio skiria moksleivių konsultacijoms.

Pasak pačių mokinių, sėkmė juos lydi todėl, kad mokytojas svarbiausias chemijos žinias, rinktas iš įvairių šaltinių, sugeba jiems pateikti suprantamai, patraukliai, negailėdamas įdomių chemijos faktų, kurie skatina mokinių susidomėjimą šiuo mokslu. Jis visuomet pasiruošęs atsakyti į bet kokį mokinio klausimą, išklauso ir, jei reikia patarimo, visada padeda.


Įvertinimai

2004 ir 2005 m. M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“  padėkos raštas bei premija už tai, kad paruošė daugiausiai olimpiadų prizininkų tarp visų mokslo šakų.

Penkis metus iš eilės (2002-2006m.) geriausi Lietuvos mokiniai rinko geriausiu mokytoju (AB „Lietuvos telekomo“ vykdytas projektas).

2010 m. M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“  „Danske“ banko įsteigta premija.

Už pasaulio olimpiaduose laimėtus aukso, sidabro ir bronzos medalius 10 kartų apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentų raštais, 10 kartų apdovanotas Lietuvos Respublikos Švietimo ir Mokslo ministerijos raštais, daugkartiniai Vilniaus miesto savivaldybės administracijos kultūros ir ugdymo  departamento Švietimo skyriaus  apdovanojimai.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!