Visuomenės veikėjai - Vesta Auškalnienė

Vesta Auškalnienė

Didžiausios Lietuvoje savanoriškos gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ įkūrėja ir vadovė. 

2006 m. pradėjusi gyvūnų gelbėjimo veiklą, per keletą metų ji įkūrė ir išvystė didžiausią Lietuvoje savanorišką gyvūnų globos organizaciją, jungiančią tris prieglaudas ir tris filialus, kuriuose prieglobstį randa neatsakingų šeimininkų palikti ir neprižiūrimi gyvūnai iš visos Lietuvos. Vadovaujama Vestos „Lesė“ per keletą savo veiklos metų surado namus tūkstančiams beglobių gyvūnų. Organizacija didelį dėmesį skiria tam, kad beglobių gyvūnų problema Lietuvoje keistųsi iš pagrindų: švietėjiškomis akcijomis ugdo visuomenės atsakomybės už augintinius jausmą, gyvūnų sterilizacijos programomis humaniškai mažina benamių gyvūnų skaičių mūsų kiemuose.

Veikla

Aktyvią gyvūnų gelbėjimo veiklą Vesta Auškalnienė pradėjo dar 2006 m., prieš pradedant kurtis pirmosioms savanoriškoms gyvūnų globos organizacijoms. Kartu su gyvūnų mylėtojais bendraminčiais Vesta pradėjo viešinti opią beglobių gyvūnų problemą visuomenei bei ieškoti naujų namų Kauno Aleksoto prieglaudos (uždaryta 2010 m.) ir Vilniaus sanitarinės tarnybos „Grinda“ gyvūnams, kurių iki tol beveik visi mirdavo nesulaukę naujų namų. Taip gimė „Lesė“ – viena iš „nežudančios“ gyvūnų globos pradininkių Lietuvoje, kuri globoja beglobius gyvūnus tol, kol šie randa namus, nepriklausomai nuo to, kiek tam prireiktų laiko.

Vestos atkaklumas, iniciatyva ir darbas su savanoriais lėmė tai, kad ši gyvūnų globos organizacija šiandien jau turi net tris benamių gyvūnų prieglaudas – Vilniuje, Kaune ir Tauragėje. Veikia ir trys organizacijos filialai Jonavoje, Panevėžyje ir Varėnoje.

„Lesė“ viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo P-S-P (pagauk-sterilizuok-paleisk) programą, kurios metu yra gaudomos benamės katės, jos sterilizuojamos, ženklinamos ir paleidžiamos atgal į savo buvusią gyvenamą vietą. Tai yra pats humaniškiausias būdas mažinti benamių gyvūnų populiaciją.

Organizacija vykdo aktyvią švietėjišką veiklą: važiuoja į mokyklas, priima ekskursijas prieglaudose, bendradarbiauja su Lukiškių kalėjimu. Sukūrė ir administruoja  bendrą nekomercinį Baltijos šalių gyvūnų prieglaudų portalą  www.gyvunugloba.lt . Su vienu Lietuvos banku jau trejus metus iš eilės suorganizavo labdaringą neveislinių šunų parodą, keturis labdaringus koncertus „Lesė grįžta“. „Lesė“ dalyvauja įvairiuose projektuose, akcijose, bendradarbiauja su savivaldybe ir kitomis institucijomis sprendžiant gyvūnų laikymo, globos ir gerovės klausimus.

Gyvūnų prieglaudai Vilniuje išlaikyti apytiksliai reikia maždaug 8 tūkstančių litų kas mėnesį (gyvūnų maistas, veterinarinės paslaugos, komunaliniai mokesčiai, nuoma). Organizacija išsilaiko iš 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio, įmonių ir pavienių asmenų paramos.

Organizacija iš viso vienija apie 50 aktyvių savanorių, kurių gretas nuolat papildo nauji žmonės. Vestos ir savanorių dėka iki šios dienos buvo išgelbėta apie 3600 gyvūnų gyvybių, dėl P-S-P programos šalčio ir alkio neteks kentėti maždaug 5000 benamių gyvūnų, o „Lesės“ įkurtas ir administruojamas portalas www.gyvunugloba.lt naujus namus surado ar padėjo grįžti namo iš viso jau maždaug 28 tūkstančiams gyvūnų.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!