Inžinieriai - Prof. habil. dr. Rimantas Mykolas Kanapėnas

Prof. habil. dr. Rimantas Mykolas Kanapėnas

Lietuvos inžinierius-mechanikas, profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras, lazerinių pramoninių technologijų ir lazerinės medicinos pradininkas Lietuvoje, „Lazerinės technologijos centro“ įkūrėjas ir vadovas.

Pagrindinių Lietuvos mokslo, inžinerijos ir medicinos akademinės bendruomenės narių bei užsienio specialistų profesorius R. Kanapėnas yra pelnytai pripažįstamas lazerinių pramoninių technologijų ir lazerinės medicinos technikos pradininku mūsų šalyje. Jo sukurti ir pagaminti medicininiai lazeriai žinomi pasaulyje. Jais naudojasi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio medicinos ir reabilitacijos centrai bei asmenys individualiai įvairiems susirgimams (sąnarių, stuburo, odos, ausų, dantų, kiaušidžių, prostatitų) be skausmo ir vaistų gydyti.

 

Mokslinė veikla

Pagrindinė R. M. Kanapėno mokslo tyrimų sritis – lazerio spinduliuotės poveikis kietoms medžiagoms, biologiniams audiniams, kraujui, odai, lazerinės technikos, lazerinių technologijų kūrimas ir panaudojimas.

Profesorius yra per 300 mokslo darbų, per 150 išradimų ir patentų autorius ir bendraautoris, parašė monografiją, kartu su bendraautoriais parašė vadovėlį universitetų studentams, keletą knygų ir daug mokslo darbų lazerinių technologijų srityje. Prof. R. Kanapėnas pirmasis Lietuvoje sukūrė, užpatentavo ir sertifikavo 27 ES valstybėse originalius šiuolaikinius lazerinius gydymo prietaisus LMP-010 ir LMP-010M, skirtus įvairiems susirgimams gydyti fizioterapijoje, artrologijoje, traumatologijoje, neurologijoje, urologijoje, imunologijoje. Prietaisas LMP-010M yra įregistruotas Lietuvos rekordų knygoje.

Be medicininės paskirties lazerinių prietaisų, profesorius yra sukūręs elektrinį raumenų treniruoklį, prietaisą, skirtą vyrų ir moterų seksualinėms problemoms šalinti, minitestometrą vaisingoms ir nevaisingoms dienoms nustatyti.

 

Pedagoginė veikla

VGTU profesorius, studentams ir magistrantams skaitė pramoninės ir lazerinės technologijos, lazerių medicinai, biomedicinos ir medicinos aparatūros paskaitas, vadovavo studentų ir magistrantų baigiamiesiems darbams, doktorantams. Disertacinių komisijų narys.

 

Apdovanojimai

2005 m. – Lietuvos rekordas „Mažiausias lazerinis gydymo prietaisas LMP-010M“.

2005 m. – Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštas ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto premija (kartu su kolegomis) už vadovėlį „Matavimų teorija ir praktika“.

1987 m. – Lietuvos nusipelniusio išradėjo garbės vardas (diplomas ir medalis).

1977, 1978, 1979 m. – Liaudies ūkio pasiekimų parodos (Maskva) trys bronzos medaliai.

1975 m. – Akad. S. Vavilovo vardo premija (kartu su kolegomis).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!