Mokytojai - Aušra Gardžiulienė

Aušra Gardžiulienė

Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja metodininkė. 

Buvusi karinės-taikomosios daugiakovės Lietuvos rinktinės narė, dirbusi plaukimo trenere, laikinam darbui (tada jai taip atrodė) įsidarbinusi Klaipėdos kurčiųjų mokykloje, pamilo klausos negalią turinčius vaikus ir baigusi surdopedagogikos studijas atsidavė kurčiųjų sportui. Padeda organizuoti Lietuvos kurčiųjų lengvosios atletikos, kroso čempionatus, kartu su savo mokiniais dalyvauja įvairiose sportinėse varžybos. Jos ugdytiniai yra iškovoję begalę laimėjimų. Moko juos ne tik laimėti, bet ir garbingai pralaimėti.


Mokytoja nuolat akcentuoja, kad aktyvus gyvenimas yra sveikatos šaltinis, o kurtiesiems svarbu dar ir tai, kad jie gali susitikę bendrauti, juk jie kalba savo gimtąja gestų kalba, kuri yra unikali tik bendraujant gyvai. Mokyklos auklėtiniai Aušros dėka nepraleidžia nei vienų Lietuvos kurčiųjų sporto federacijos organizuojamų varžybų, kadangi jie, pasak jos, yra geresni vaikai, nei girdintys. Klaipėdos kurčiųjų mokyklos auklėtiniai ─ kaip armijoje ─ yra pasiruošę startuoti kiekvieną minutę. Įgyvendindama vaikų svajones, mokytoja pamiršo, kad yra žodis savaitgaliai. Juos ji iškeitė į džiaugsmu spindinčias vaikų akis, stovint ant apdovanojimų pjedestalo. Jau nebeskaičiuoja, kiek vasarų ji kartu su auklėtinais praleido skautų stovykloje. Lydimi šūkio „Pramoga su tikslu!“, neįgalūs girdėti vaikai kartu su girdinčiais bendraamžiais mokosi, auga ir tobulėja. Su kurčiais vaikais mokytoja dirba jau 16 metų.

 

Kita veikla

Kurčiųjų sporto klubo „Šermukšnis“ narė. Klaipėdos veteranų plaukimo klubo „Nendrė“ narė. 2011 m. ji pasiekė Lietuvos rekordą, plaukdama 200 m krūtine, o 2012 m. savo rekordą pagerino ir prie jo pridėjo 100 m plaukimo krūtine geriausią šalies rezultatą. 2012 m. lapkričio 10 dieną dalyvavo Tarptautinėse plaukimo veteranų varžybose Koknese (Latvijoje), ten dar sykį (šiais metais jau trečią kartą) pagerino savo pačios pasiektą Lietuvos rekordą 25 m ilgio baseine 200 m krūtine (3.17,05).

 

Įvertinimas

2008 m. Klaipėdos apskrities padėkos raštas. 

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!