Žurnalistai - Audrius Siaurusevičius

142
sauruseviciu

Audrius Siaurusevičius

Žurnalistas, VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ direktorius.

Patyręs Lietuvos žurnalistas, dešimtmetį rengęs ir vedęs populiarią savaitinę politinių diskusijų laidą „Spaudos klubas“, parengęs interviu su daugybe įtakingiausių pasaulio ir šalies politikos veikėjų.

Žurnalistinė veikla

Audrius Siaurusevičius 1985–1991 m. Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką. 1982–1984 m. dirbo Prienų rajono laikraščio „Naujas gyvenimas“ korespondentu, 1988–1989 m. dirbo VU laikraštyje „Universitetas Vilnensis“, 1989–1991 m. – savaitraštyje „Atgimimas“. Net aštuonerius metus (1990–1998 m.) žurnalistas dirbo „Laisvosios Europos“ radijo korespondentu.

Tačiau labiausiai Audrių Siaurusevičių išgarsino Lietuvos televizijoje jo rengtos ir vestos laidos, o ypač 1998 m. eteryje pasirodžiusi savaitinė politinių diskusijų  laida „Spaudos klubas“, kuri buvo rodoma dešimt metų. Laidoje skirtingų politinių partijų, vyriausybės atstovai bei įvairių sričių ekspertai ir žurnalistai diskutuodavo aktualiomis politikos, ekonomikos, socialinėmis, kultūros, užsienio politikos temomis, aptardavo jau priimtus ar tik svarstomus įstatymus, vyriausybės nutarimus. „Spaudos klubo“ laidose dalyvavo tokie politikos grandai kaip Čekijos prezidentas V. Havelas, NATO generalinis sekretorius J. Robertsonas, Ukrainos prezidentas L. Kučma, garsus politikas Z. Bžezinskis, J. Sorošas, V. Klarkas, R. Prodis, J. Primakovas, A. Kvasnievskis ir kiti užsienio bei Lietuvos politikai.

Audrius Siaurusevičius vedė ir LTV laidą „Pusryčių klubas” (2000–2001 m.), rengė ir vedė laidų ciklą „Už Europą“ (2003 m.). Nuo 2008 m. balandžio 4 d. žurnalistas vadovauja Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai.

 

Kita veikla

Nuo 2000 m. VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius.

Lietuvos žurnalistų sąjungos narys.

Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas.

Lietuvos ir Ukrainos T. Ševčenkos fondo valdybos narys

Lietuvos ir Rusijos J. Baltrušaičio fondo valdybos narys.

 

Įvertinimas

Apdovanotas Lietuvos (2000 ir 2004 m.) ir užsienio šalių – Ukrainos (2006 m.), Gruzijos (2004 m.) ir Estijos (2004 m.) – valstybiniais apdovanojimais.

1999 m. „Spaudos klubas“ nacionaliniame televizijų konkurse „Ad rem“ pripažintas geriausia pokalbių laida.

2004 m. žurnalo „TV antena“ skaitytojai išrinko A. Siaurusevičių populiariausiu politinių diskusijų laidų vedėju.

 

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!