Verslininkai - Saulius Karosas

karosas

Saulius Karosas

Lietuvių verslininkas ir filantropas.

Lietuvos verslininkas ir filantropas, įkūręs pasaulinę naftos tarpininkavimo bendrovę, tanklaivių verslą, daug vietinės reikšmės įmonių, kuriančių šalies ekonomikai didelę pridėtinę vertę. Vienas aktyviausių šių dienų mecenatų Lietuvoje. Jo vardo labdaros ir paramos fondas remia Lietuvos muzikus, kultūros renginius, istorinio paveldo įamžinimą.

 

Veiklos sritis

Praeityje S. Karosas užsiėmė naftos prekybos tarpininkavimu, turėjo tanklaivių verslą. Iš naftos verslo susikrovęs didelį kapitalą verslininkas vis daugiau investuoja Lietuvoje. S. Karosui Lietuvoje priklauso „SK Impex“ įmonių grupė, Medicinos bankas, Grožio terapijos ir chirurgijos klinika, bendrovė „Turto garantas“. Praėjusių metų viduryje S. Karosas Kipro bendrovei „Servolian Investments“ pardavė jam priklausiusią aviacijos kompaniją „Aurela“. Verslininko valdomo kapitalo dalį išaugino ir neseniai parduotas tanklaivių verslas.

Saulius Karosas – bene aktyviausias mecenatas ir filantropas Lietuvoje. 1998 m. jis įkūrė savo vardo labdaros ir paramos fondą, kuris remia jaunus ir vyresnės kartos menininkus, meno kolektyvus, meno švietimo darbuotojus ir kitus šios srities atstovus, vykstančius į respublikinius, tarptautinius konkursus, meistriškumo kursus, seminarus bei mokslines konferencijas. Fondas taip pat globoja įvairius kultūrinius projektus, konkursus, remia kultūros vertybių, paveldo įamžinimo bei restauravimo darbus, skiria paramą mokslo, kultūros, švietimo, religinių bendruomenių veiklai, sveikatos apsaugos, socialinės globos ir rūpybos plėtojimo programoms, teikia labdarą invalidams, ligoniams, našlaičiams, daugiavaikėms šeimoms bei pensininkams.

Pats verslininkas pasakoja: 

Kita sritis, kuri man labai rūpi tai – Lietuvos kultūros rytojus. Klasikinis menas, klasikinės vertybės kuria šalies istoriją. Norėdamas paskatinti profesionaliojo meno raidą gimtajame krašte ir prisidėti prie jos įvaizdžio kūrimo užsienyje, įkūriau Labdaros ir Paramos Fondą, kuris jau 15 metų finansiškai remia jaunus ir talentingus profesionaliojo meno atlikėjus, siekiančius meistriškumo savame krašte ir atstovaujančius Lietuvai užsienyje. Dešimtys fondo paremtų atlikėjų: solistų, instrumentalistų, ansamblių, chorų ir orkestrų kolektyvų tapo aukščiausio lygio tarptautinių konkursų laureatais bei diplomantais. Fondas taip pat remia kultūros projektus, leidinius, turinčius išliekamąją vertę, įamžinančius Lietuvos kultūrinį paveldą. Džiaugiuosi galėdamas padėti jauniems talentams nusipirkti muzikos instrumentus – arfą, smuikus, violončeles, o Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijai padovanoti vargonus iš Austrijos.

 

Įvertinimai

2014 m. Kultūros mecenato ženklas.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!