Sportininkai - Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai

639
cc8721955265a49917367d8d40ec9214

Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai

Tarptautinės klasės Lietuvos sportinių šokių šokėjai ir treneriai, daugkartinio pasaulio ir Europos sportinių šokių čempiono ansamblio „Žuvėdra“ vadovai.

Aštuonis kartus Europos ir septynis kartus pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių čempiono ansamblio „Žuvėdra“ įkūrėjai, vadovai ir treneriai. Tarptautinės klasės sportinių šokių šokėjų ir trenerių pora parengė šimtus sportinių šokių šokėjų, sėkmingai atstovaujančių Lietuvai pasaulio sportinių šokių pirmenybėse.

(A. Pliadžio nuotr.)

Sportinė veikla

Romaldas ir Ona Skaistutė Idzelevičiai – laivų inžinierius ir medikė, kuriuos aistra šokiui suvienijo ne tik meilei ir santuokai, bet ir bendram darbui. 1969 m. pradėję kartu šokti Klaipėdos statybos tresto kultūros rūmų sportinių šokių kolektyve, pora taip pamilo šokį, kad net iškeitė savo profesijas ir tapo profesionaliais šokėjais, kurie garsino Lietuvą ne tik asmeninėmis pergalėmis, bet ir išugdė sportinių šokių ansamblį „Žuvėdra“, tapusį daugkartiniu Europos ir pasaulio čempionu. 

Klaipėdos universiteto sportinių šokių ansamblis „Žuvėdra“ pradėjo formuotis dar tuomet (1965–1967 m.), kai Lietuvoje pramoginiai šokiai nebuvo masinis reiškinys. Tačiau Klaipėdoje buvo jais susižavėjusių žmonių. Vieni jų – Skaistė ir Romaldas Idzelevičiai, dideli šių šokių entuziastai ir propaguotojai.

Tuo metu Skaistė Idzelevičienė buvo pakviesta vadovauti Klaipėdos kultūros namų tautinių šokių ansambliui. Į respublikinių dainų ir šokių repertuarus būdavo įtraukiami ir Lietuvoje sukurti pramoginiai šokiai „Rylio“, „Banga“. Greta privalomų dainų švenčių šokių buvo treniruojamasi gerai įvaldyti Lotynų Amerikos šokius. O Europoje ir visame pasaulyje jau buvo rengiami klasikinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionatai, į kuriuos būdavo siunčiamos komandos ir iš TSRS. Kai 1989 metais atrankiniame ture labai gerai pasirodė „Žuvėdros“ ansamblis, jis ir buvo pirmą kartą išsiųstas tiesiai į pasaulio čempionatą, vykusį Štutgarte (Vokietija). Tuomet kolektyvas pelnė tik VII vietą, tačiau šokėjai dėl to nesielvartavo. Viską kompensavo lietuviška trispalvė, kurią jie buvo išsikabinę rūbinėje. Taip pasaulio čempionatuose atsirado „nauja“ valstybė, su kurios komanda visai netrukus turėjo skaitytis ir Europos, ir pasaulio stipriausi ansambliai, nes jau 1994 metais pasaulio čempionate (Bremenas, Vokietija) „Žuvėdra“ pelnė bronzą!

Taip prasidėjo įspūdinga ansamblio laimėjimų serija, kurioje šiandien sukaupta net aštuoni Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių Europos čempionatų aukso medaliai (1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2009 ir 2012 m.) ir 7 pasaulio čempionatų aukso medaliai (1999, 2002, 2003, 2004, 2005, 2008, 2011 m.) bei daug kitų aukštų prizinių vietų.

 

Pedagoginė veikla

Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Sportinių šokių katedroje profesorė Skaistė Idzelevičienė ir docentas Romaldas Idzelevičius rengia sportinių šokių specialistus. Studentai ir sudaro „Žuvėdros“ ansamblio stuburą.

 

Įvertinimas

1996 m. – R. ir S. Idzelevičiais paskelbti Nusipelniusiais treneriais.

1997 m. – LDK Gedimino V-ojo laipsnio ordinas.

1999 m. – LDK Gedimino IV-ojo laipsnio ordinas.

2003 m. – Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!