Sportininkai - Raimondas Šiugždinis

199
siugzdinis

Raimondas Šiugždinis

Lietuvos buriuotojas, daugkartinis Lietuvos čempionas, pasaulio ir Europos čempionas.

Raimondas Šiugždinis – lietuvis, pažabojęs vandens stichiją ir pavertęs ją savo kelionių į tarptautinį pripažinimą palydove. Buriavimo sporto Lietuvoje absoliutus lyderis net 21 kartą yra tapęs Lietuvos čempionu, 6 kartus laimėjęs Kuršių marių regatą, ne kartą užlipęs ant aukščiausių buriavimo sporto nugalėtojų pakylų pasaulio ir Europos čempionatuose.

Pasiekimai

Paauglystėje susidomėjęs buriavimu, Raimondas Šiugždinis 1985 m., būdamas aštuoniolikos, jau tapo Lietuvos čempionu ir laimėjo pirmąsias savo karjeroje tarptautines varžybas – Tarybų Sąjungos jaunių žaidynių 470 klasės jachtų rungtyje užėmė 1-ąją vietą. Šį pasiekimą jaunuolis po to atkartojo ir 1986 m. Tarybų Sąjungos jaunimo čempionate. Tai dar labiau pakurstė Raimondo entuziazmą siekti aukštumų ir pasaulinio pripažinimo buriavime. Per visą savo sportininko karjerą Raimondas Šiugždinis yra šešis kartus laimėjęs Kuršių marių regatą ir net 21 kartą tapęs skirtingų klasių buriavimo Lietuvos čempionu:
– 470 klasėje: 1985, 1990 ir 1992 metais;
– Laser klasėje: 1984, 1985, 1990 ir 1992 metais;
– Laser Radial klasėje: 1995 ir 1996 metais;
– R-280 klasėje: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 ir 2011 metais;
– Kreiserinėje klasėje: 2006, 2007, 2008, 2009 ir 2010 metais.

Turbūt nesuklystume sėkmingiausiais metais R. Šiugždinio karjeroje pavadinę 1997-tuosius. Šiais metais jaunas sportininkas tapo Laser Radial klasės buriavimo Europos ir pasaulio čempionu. Absoliutus Lietuvos buriavimo sporto lyderis ir autoritetas daugybę kartų gimtosios šalies vardą garsino prestižiškiausiose pasaulinėse buriavimo sporto varžybose: