Mokslininkai - Prof. dr. Rimvydas Petrauskas

265

Prof. dr. Rimvydas Petrauskas

Lietuvos istorikas, istorijos mokslų daktaras, medievistas, nuo 2012 m. – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanas, profesorius.

Vienas iš nedaugelio Lietuvoje gyvenančių ir produktyviai dirbančių viduramžių specialistų, besidomintis XIII–XVI a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politine ir socialine istorija, viduramžių recepcija moderniojoje visuomenėje. Istorikas išnarpliojo tikrąsias Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto karūnos dingimo aplinkybes. Kelių mokslinių monografijų autorius, paskelbęs nemažai straipsnių užsienio kalbomis.

Stažavosi Berlyno, Greifsvaldo ir Krokuvos universitetuose, Herderio institute Marburge. 2001 m. lapkričio 16 d. Vilniaus universitete apgynė istorijos mokslų daktaro disertaciją „Lietuvos diduomenė XIV a. pabaigoje – XV a.: sudėtis-struktūra-valdžia“. Šiuo metu su kolegomis iš Lietuvos istorijos instituto užbaigė „Lietuvos istorijos“ trečiąjį tomą, skirtą pagoniškam Lietuvos istorijos laikotarpiui, su kitais kolegomis rengia knygą apie Žalgirio atmintį. Turi tikslą parašyti stambesnę knygą apie viduramžių Lietuvos politinę ir socialinę istoriją.

 

Kita veikla

Nuo 2004 m. – Lietuvos nacionalinio istorikų komiteto viceprezidentas.

Nuo 2008 m. – Lietuvos mokslo tarybos narys.

Nuo 2008 m. – Vokiečių istorijos instituto Varšuvoje mokslinės tarybos narys.

Nuo 2012 m. – tarptautinės Vokiečių ordino tyrimų istorinės komisijos narys.

Nuo 2012 m. – Lietuvos mokslo premijų komisijos pirmininko pavaduotojas.

 

Įvertinimas

2009 m. VU Rektoriaus mokslo premija.

2013 m. akademinės istorikų bendruomenės pripažintas vienu iš trijų geriausių pastarojo dešimtmečio istorikų.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!