Mokslininkai - Akad. prof. habil.dr. Artūras Žukauskas

a zukauskasad rem

Akad. prof. habil.dr. Artūras Žukauskas

Lietuvos fizikas, Vilniaus universiteto rektorius (nuo 2015 m.), VU Taikomųjų mokslų instituto profesorius, Lietuvos mokslo premijos laureatas, LMA tikrasis narys.

Autoritetingas Lietuvos fizikas, kelių išradimų autorius. Optinės diagnostikos laboratorijoje Artūras Žukauskas išrado naujos kartos baltos šviesos šaltinius. Šiuo išradimu naudojasi JAV įmonė, kurianti ateities apšvietimo technologiją – ji pakeičia įprastines kaitinimo fluorescencines lemputes. 2015 m. kovo 12 dieną profesorius išrinktas Vilniaus universiteto rektoriumi.

 

Domėjimosi sritis

Optoelektronikai skirtų puslaidininkinių medžiagų optinės savybės, kietakūnių šviesos šaltinių tyrimai, kūrimas ir taikymai, šviesos diodų taikymai apšvietimo ir matavimų srityse.

 

Publikacijos

Virš 200 mokslinių straipsnių.  Publikacijų skaičius ISI – 104 (2001–2010 m.), citavimų skaičius – 964.

 

Narystė, pareigos

Vilniaus universiteto rektorius (nuo 2015 m.).

Lietuvos mokslų akademijos narys ekspertas (2001–2011 m.), tikrasis narys (nuo 2011 m.).

IEEE vyresnysis narys (nuo 2009 m.). (Tai aukščiausias IEEE profesinis laipsnis, atspindintis profesinę kvalifikaciją ir brandą. Tik maždaug 8,1 procento iš 382 000 narių nusipelnė tokio įvertinimo. IEEE yra tarptautinė profesinė organizacija, skirta su elektra susijusios technologijos pažangai. Jos nariai yra maždaug iš 150 šalių. Institutas įkurtas JAV 1963 metais).

Vilniaus universiteto senato narys.

Lietuvos fizikų draugijos valdybos narys.

Lietuvos medžiagų tyrinėtojų draugijos narys.

Lietuvos mokslo premijų komiteto narys.

Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos prezidiumo narys.

Fotoelektros technologijų ir verslo asociacijos valdybos narys.

 

Įvertinimai

2002 m. Lietuvos mokslo premija už darbų ciklą „Energijos virsmai šviesa sužadintose puslaidininkinėse medžiagose ir nanodariniuose (1985–2001 m.)".

2007 m. Lietuvos mokslų akademijos vardinė Povilo Brazdžiūno premija už darbų ciklą „Nuo nitridinių puslaidininkių optinių savybių iki kietakūnio apšvietimo nišinių taikymų (1999–2006 m.)".

2007 m. IEEE Donaldo G. Finko premija už geriausią publikaciją.

2008 m. Nacionalinė pažangos premija už svarų indėlį plėtojant puslaidininkių fiziką Lietuvoje .

 

Arūras Žukauskas yra vienas „Saulėtekio slėnio” programos rengėjų. „Saulėtekio slėnis“ –Vilniuje kuriamas mokslo ir technologijų parkas su aukštųjų technologijų laboratorijomis ir mokslinių tyrimų centrais, taip pat turėsiantis verslo inkubatorių, pramogų ir rekreacijos centrus. Parkas kuriamas Saulėtekio alėjoje, beveik 62 ha ploto Vilniaus universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto teritorijoje.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!