Menininkai - Veronika Povilionienė

Veronika Povilioniene

Veronika Povilionienė

Lietuvių liaudies folkloro dainininkė, etnologė.

Žymiausia lietuvių liaudies dainų atlikėja, tapusi išskirtiniu nacionalinės kultūros simboliu. Etnologę išgarsino tradicinių liaudies dainų atlikimas ir modernios liaudies dainų aranžuotės. Visuomenės veikėja, aktyvi tautinio paveldo puoselėtoja ir gaivintoja, už savo šviečiamąją veiklą pelniusi ne vieną valstybinį apdovanojimą. 

Stiprus ir įtaigus atlikėjos balsas ypač išraiškingai atskleidžia nepaprastą dzūkiškų vienbalsių dainų melodiką, dermes bei intonacijas, protėvių pasaulio grožį ir būties autentiką. Jos repertuare skamba kone visos lietuvių dainų rūšys – šeimos, darbo, švenčių, karo, jaunimo, meilės, vestuvių dainos, kalendorinės, advento ir Kalėdų giesmės, sutartinės, raudos, lopšinės. Su solinėmis ir bendromis programomis koncertavo daugelyje pasaulio šalių. 

Atstovavo Lietuvos kultūrai aukščiausio lygio renginiuose įvairiuose pasaulio kraštuose, prestižiniuose folkloro ir džiazo festivaliuose, tarp jų: „Euromuzikos“ festivalyje Graikijoje ir Danijoje; EXPO 2000 Hanoveryje, Vokietijoje; prestižiniuose Detroito (JAV) ir Perto (Australija) džiazo muzikos festivaliuose. Du kartus buvo pakviesta į visame pasaulyje folkloro tyrinėjimais garsaus Smithsonia instituto rengiamą festivalį Vašingtone, JAV. 

 

Įvertinimai

1987 m. suteiktas nusipelniusios artistės vardas.

1993 m. J. Basanavičiaus premija už nuopelnus puoselėjant tautosakos paveldą.

1993 m. Palangos festivalio laureatė.

1994, 1995, 1996 m. Nidos festivalio laureatė.

2002 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinas.

2008 m. Lietuvos Nacionalinė kultūros ir meno premija už „dainavimą Lietuvai ir pasauliui“.

2011 m. „Pasaulio Folkloro Oskaras“ Tarptautinių folkloro asociacijų sąjungos (IGF) kongrese Čeliabinske (Rusija). 

2014 m. apdovanojimas „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!