Menininkai - Ruta Lee

490
RutaLee

Ruta Lee

Lietuvių kilmės amerikiečių aktorė.

Ryškų pėdsaką Holivudo metraščiuose palikusi Kanadoje gimusi lietuvių emigrantų dukra Ruta Lee (tikr. Ruta Mary Kilmonis) – tai pastarųjų penkiasdešimties metų Amerikos kultūros dalis ir viena pripažintų šios kultūros kūrėjų, istorinė asmenybė, karštai mylinti Lietuvą bei palaikanti ryšius su Tėvyne ir šiandien.

Viena įspūdingiausių ilgaamžių Holivudo žvaigždžių – kino aktorė, daugelio televizijos šou vedėja, visuomenės veikėja ir žymių labdaros organizacijų vadovė bei atstovė Rūta Lee kartais pasirašo ir mergautine pavarde – Kilmonytė. Beveik 50 metų trunkanti aktorės karjera įvertinta asmenine žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje. Žvaigždė skirta jos indėliui į Amerikos televizinės kultūros vystymą. Ruta tapo CBS, ABC televizinių šou veidu.

50 metų ji vadovauja labdaringai Amerikos psichinės sveikatos asociacijai „The Talians“, rūpinasi vaikų su psichine negalia gydymu, globoja ligonius, organizuoja jiems įvairias paramos akcijas, buvo Amerikos vėžio asociacijos atstovė.

Aktorė stengiasi palaikyti ir mūsų kūrėjus, pvz.., Rutos Lee dėka A. Matelio filmas „Prieš parskrendant į Žemę“ buvo pristatytas JAV kino industrijai ir 2012 m. Palm Springs tarptautiniame filmų festivalyje pelnė aukščiausią žiūrovų reitingą.

 

Įvertinimai

„Geltonosios Teksaso rožės“ titulas už visuomeninę veiklą.

2006 m. suteikta žvaigždė Holivudo Šlovės alėjoje.

Asmeninė žvaigždė jai skirta ir Palm Springso Šlovės alėjoje bei Sidaro-Sinajaus Įžymybių alėjoje.

2006 m. už nuopelnus Lietuvai skirtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!