Menininkai - Prof. Vytautas Juozapaitis

538

Prof. Vytautas Juozapaitis

Lietuvos operos dainininkas (baritonas), Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Kauno muzikinio teatro solistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius bei Vilniaus kolegijos docentas, „Vytauto Juozapaičio edukacinio kultūros ir meno centro“ steigėjas ir vadovas.

Lietuvos Nacionalinės premijos bei visų pagrindinių muzikos ir teatro apdovanojimų laureatas, muzikinių TV laidų vertinimo komisijų pirmininkas bei žiuri narys yra laikomas garsiausiu šiuolaikiniu Lietuvos baritonu. Muzikos kritikai pažymi maestro sceninį lankstumą, sugebėjimą persikūnyti į begalę pavidalų, kurti spalvingus personažus. Tai solistas, turintis ne tik stiprų balsą, bet ir sceninės, netgi energetinės galios bei nepaprastos įtaigos. Yra sukūręs beveik 50 pagrindinių baritono vaidmenų, atlikęs daugybę partijų oratoriniuose veikaluose. Solistas gavo ir pakvietimų nuolatos vaidinti užsienio teatruose, bet jų atsisakė nenorėdamas pernelyg ilgai gyventi ne Lietuvoje. 

Maestro V. Juozapaičio bendradarbiavimo sąraše – garsiausi užsienio bei lietuvių dirigentai, su spektakliais jis apkeliavo beveik visą pasaulį ir dalyvavo daugybėje Lietuvos bei užsienio muzikos kūrėjų simpoziumų ir muzikos festivalių. Lietuvos kompozitoriai specialiai šiam solistui yra parašę vaidmenis: grafo Šemetos (Broniaus Kutavičiaus operoje „Lokys“), Karaliaus Mindaugo (B. Kutavičiaus operoje „Ugnis ir tikėjimas“), Žygimanto Augusto (Giedriaus Kuprevičiaus operoje „Karalienė Bona“) ir Žilvino (Audronės Žigaitytės operoje „Žilvinas ir Eglė“). Žymiausi V. Juozapaičio vaidmenys:  Don Žuanas (W. A. Mozart operoje „Don Žuanas“), Rigoletas (G. Verdi operoje „Rigoletas“), Figaro (G. Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“), Žermonas (G. Verdi operoje „Traviata“), Jeleckis (P. Čaikovskio operoje „Pikų dama“), Eskamilijo (G. Bizet operoje „Karmen“). 

V. Juozapaitis yra ir solo dainininkas: išleido 3 solinius studijinius albumus, įrašė nemažai bendrų operos albumų bei sudainavo daugybę solo, duetų ir kt. kūrinių per TV pasirodymus. Plačiajai visuomenei jis puikiai pažįstamas ir dėl savo televizinės veiklos. 

Prestižiniuose užsienio operos leidiniuose įvairūs teatro kritikai vienbalsiai puikiai įvertino lietuvių baritoną visose pasirodžiusiose recenzijose.

 

Pedagoginė veikla

V. Juozapaitis – Lietuvos muzikos akademijos Dainavimo katedros profesorius, nuo 2006 m. – ir Vilniaus kolegijos Menų fakulteto docentas. Vieni garsesnių jo mokinių: operos solistai Edmundas Seilius, Dainius Stumbras, Ramūnas Urbietis, Raimondas Baranauskas, Algirdas Bagdonavičius, Egidijus Dauskurdis, pop dainininkai Vaidas Baumila, Justinas Lapatinskas ir kt. Maestro buvo vienas iš muzikinių realybės šou „Kelias į žvaigždes 2“ (2006 m.) bei „Kelias į žvaigždes 3“ (2007 m.) dalyvių mokytojų, tarp jų – ir KĮŽ 2 nugalėtojo Merūno Vitulskio.

 

Įvertinimas

1980 m. „Dainų dainelės“ laureatas.

1992 m. I-ojo Lietuvos vokalistų konkurso laureatas.

1992 m. tarptautinio Lučiano Pavarotti vokalistų konkurso diplomantas (JAV).

1999 m. Lietuvos teatro sąjungos prizo „Kristoforas“ laureatas.

2002 m. „Operos švyturių“ apdovanojimo „Metų operos solistas“ laureatas.

2003 m. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiaus kavalierius.

2003 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

2003 m. Metų operos solisto „Publikos simpatijų“ apdovanojimo laureatas.

2004 m. Metų operos solisto „Publikos simpatijų” apdovanojimo laureatas.

2004 m. Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ prizo laureatas.

2004 m. Lietuvos operos bičiulių draugijos „Kipro“ apdovanojimo laureatas.

2006 m. „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimo laureatas.

2006 m. „Operos švyturių“ apdovanojimo „Metų operos solistas“ laureatas.

2007 m. LNK muzikinio šou „Kelias į žvaigždes. Mokytojų turnyras“ vicečempionas.

2007 m. Radviliškio miesto Garbės piliečio vardas.

2007 m. dienraščio „Respublika“ priedo „Brigita“ konkurso „Gražus vyras“ nugalėtojas.

2009 m. „Operos švyturių“ apdovanojimo „Metų operos solistas“ laureatas.

2010 m. Žmogaus teisių stebėjimo institutas paskelbė V. Juopazapaitį geros valios žmogaus teisių ambasadoriumi. 

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!