Menininkai - Prof. Vaclovas Augustinas

272
VaclovasAugustinas

Prof. Vaclovas Augustinas

Chorvedys, dirigentas, kompozitorius. Dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Lietuvos edukologijos universitete, Klaipėdos universiteto Menų fakultete.

Profesorius nuo 1992 metų vadovauja Vilniaus savivaldybės kameriniam chorui „Jauna muzika“. Yra populiarus muzikos chorams kūrėjas bei aranžuotojas, jo kompozicijas noriai į savo repertuarą įtraukia įvairūs chorai bei muzikos leidyklos. Grojo ir dainavo roko grupėse „Saulės laikrodis“ ir „Antis“, po pastarosios grupės atsikūrimo 2007 m. toliau dalyvauja jos veikloje kaip klavišininkas ir muzikos autorius. 

Darbas su „Jauna muzika“ kolektyvu – dirigento kūrybinės ir meninės brandos aukso amžius. Choras parengė kelis šimtus užsienio klasikų ir šiuolaikinių kūrinių, daug dėmesio skiria ir šiuolaikinės lietuvių muzikos propagavimui, surengė apie 150 koncertų Lietuvoje ir svetur. „Jauna muzika“  yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas. 

 

Įvertinimai

1992 m. speciali dirigento premija tarptautiniame chorų konkurse Debrecene (Vengrija).

1994 m. Lietuvos kultūros ministerijos premija už lietuvių kompozitorių kūrinių populiarinimą.

2004 m. prizas už geriausią chorinį kūrinį („Lux aeterna“) Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamame geriausių metų kūrinių konkurse.

2006 m. „Mūzų malūno“ prizas už koncertinę veiklą.

2010 m. pirmoji premija (už kompoziciją „Tykus tykus“) chorinių kūrinių konkurse, organizuojamame Lietuvos liaudies kultūros centro ir Lietuvos kompozitorių sąjungos.

2010 m. Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija už chorinio meno galių plėtrą, už sakralinės muzikos šiuolaikiškumą.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!