Menininkai - Prof. Donatas Katkus

Donatas Katkus

Prof. Donatas Katkus

Lietuvos dirigentas, muzikologas, altistas, pedagogas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas, Lietuvos kompozitorių sąjungos narys, televizijos konkursų žiuri narys.

Savo nepaprastai didelį ir įvairų repertuarą D. Katkus įrašė 30-tyje plokštelių ir kompaktinių diskų su Vilniaus kvartetu ir 20-tyje kompaktinių diskų su šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Yra kasmetinio Kristupo vasaros festivalio sumanytojas ir meno vadovas. 

Aktyviai reiškiasi įvairiose kultūrinio gyvenimo srityse – parašė apie 300 straipsnių muzikos estetikos, interpretacijos teorijos, muzikos semiotikos klausimais, knygą „Lietuvos kvartetas“ (1971 m.), scenarijus muzikiniams filmams „Vilniaus kvartetas“ (1982 m.) ir „Smuikininkas“ (1984 m.; apie R. Katilių), vaidino kino filmuose. Donatas Katkus visada kupinas naujų idėjų ir sumanymų. Skaito paskaitas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja tarptautinėse estetikos ir muzikologijos konferencijose Suomijoje, Rusijoje, Estijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, parengė šiuolaikinės muzikos vakarų koncertų. 

Pasak prezidentės D. Grybauskaitės, prof. D. Katkaus meninę raišką Lietuvoje ir kitose šalyse lėmė ne tik išskirtinis talentas, temperamentas, subtilus humoro jausmas, bet ir didelė meilė Tėvynei, siekis ją praturtinti ir garsinti jos vardą pasaulyje.

 

Narystė

Nuo 1996 m. – Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narys.

Nuo 1998 m. – Lietuvos–Airijos draugijos prezidentas.

Nuo 1999 m. – SOS Kindersdorfo Lietuvos draugijos viceprezidentas.

Nuo 2001 m. – Lietuvos atstovas Europos Tarybos komitete „Televizija be sienų“ Strasbūre.

 

Įvertinimas

1979 m. Lietuvos Respublikos Nacionalinė premija (kaip „Vilniaus kvarteto“ narys)

2001 m. Lietuvos valstybinė premija.

2003 m. Pasaulio intelektualinės nuosavybės organizacijos premija.

2012 m. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didysis kryžius už Lietuvos vardo garsinimą ir ypatingus nuopelnus šalies kultūros, meno ir švietimo srityse.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!