Menininkai - Petras Vyšniauskas

458
Petras Vysniauskas

Petras Vyšniauskas

Džiazo muzikantas, saksofonistas, klarnetistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Instrumentinės ir chorinės muzikos fakulteto Džiazo katedros docentas.

Vienas iškiliausių ir savičiausių Lietuvos džiazo kūrėjų, kūrybingas muzikantas ir virtuoziškas saksofonistas, pirmasis lietuvių džiazo muzikantas, koncertavęs džiazo tėvynėje – JAV (1995 m.) ir Australijoje. Dabar P. Vyšniauskas žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų: jis dalyvavo prestižiniuose džiazo festivaliuose įvairiose pasaulio šalyse. 

Tarp atviro eksperimentams saksofonininko partnerių – ne tik džiazo, bet ir folkloro, klasikinės bei šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjai. Pastaruoju metu jis daugiausia muzikuoja tarptautiniuose kolektyvuose, dalyvauja spontaniškuose projektuose. 

Šalia koncertinės veiklos saksofonininkas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, komponuoja ir įrašinėja teatrui ir kinui. Pasak kritikų, P. Vyšniauskas – Lietuvos džiazo simbolis, virtuoziškais pasirodymais užauginęs Lietuvoje didžiulę šios muzikos gerbėjų auditoriją, kiekvieną kartą sugebantis nustebinti ir sužavėti nauju skambesiu, netikėta traktuote, muzikiniu saksofono virpuliu nusmelkiantis ne tik kūną, bet ir mintis.

 

Įvertinimai

1997 m. Valstybinės premijos laureatas.

1998 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinas.

1999 m. Lietuvos Vyriausybės meno premijos laureatas.

Plungės miesto garbės pilietis.

Dviejų Prancūzijos miestų garbės pilietis.

Prancūzijos Garbės medalio ordininkas.

2002 m. Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

2002 m. „Auksinio disko“ apdovanojimas.

2008 m. „LT tapatybės“ apdovanojimas už Lietuvos vardo garsinimą kultūros srityje.

2008 m. Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimas už kūrybinę veiklą.

2008 m. Baltijos Asamblėjos apdovanojimas „Už profesionalų praeities vertybių perteikimą muzikos avangardo kontekste ir baltų identiteto sklaidą pasaulyje“.

2014 m. apdovanojimas „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!