Menininkai - Modestas Pitrėnas

891
muzika Modestas pitrenas2

Modestas Pitrėnas

Lietuvos orkestro dirigentas.

Tai vienas profesionaliausių, perspektyviausių ir labiausiai vertinamų jaunųjų Lietuvos dirigentų. Didelę ir vertingą patirtį sukaupė dirbdamas su įvairiais muzikiniais kolektyvais. Yra įrašęs daugiau kaip 10 chorinės ir simfoninės muzikos kompaktinių plokštelių.

Dar būdamas 16 metų, 1990-aisiais jis įkūrė chorą „Psalmos“, kuriam vadovavo iki 2000-ųjų, gastroliavo Europoje ir JAV bei laimėjo daugelį apdovanojimų tarptautiniuose chorų konkursuose ir festivaliuose. Pats Modestas Pitrėnas pelnė keletą aukščiausių prizų nacionaliniuose ir tarptautiniuose chorų dirigavimo konkursuose, o 2003 m. jam pirmajam iš Lietuvos dirigentų prestižiniame dirigentų konkurse Lenkijoje pasisekė pelnyti I premiją ir aukso medalį. Modestui Pitrėnui atsivėrė puikios galimybės atskleisti savo talentus bendradarbiaujant su įvairių Lenkijos regionų – Silezijos, Sudetų, Pamario ir Krokuvos – filharmonijų orkestrais. Nuo 2004 m. jis yra Lietuvos nacionalinio orkestro vyriausiojo dirigento asistentas. Nuo 2009 m. pradėjo eiti Latvijos nacionalinės Operos meno vadovo ir vyriausiojo dirigento pareigas. 2005–2011 m. – Kauno miesto simfoninio orkestro vyr. dirigentas. Pastaraisiais metais M. Pitrėnas yra daugelio operų bei baletų pastatymų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto, Varšuvos Didžiajame, St. Galleno operos teatruose, Diuseldorfo ir Kelno operose, muzikinis vadovas.

 

Įvertinimai

1992 m.  II vieta ir specialus prizas Baltijos šalių festivalyje Aabernraa (Danija) ir tarptautiniame chorų konkurse Debrecene (Vengrija).

1994 m. I ir II vietos tarptautiniame chorų konkurse Maribore (Slovėnija).

1995 m. dvi I premijos ir specialus prizas Orlando di Lasso tarptautiniame chorų festivalyje Romoje (Italija ).

1996 m. III vieta ir publikos prizas tarptautiniame chorų konkurse Spittal (Austrija).

1997 m. I ir II premijos bei publikos prizas tarptautiniame chorų konkurse Neuchätel (Šveicarija).

1997 m. II vieta tarptautiniame chorų konkurse Arezzo (Italija).

1998 m. trys I vietos tarptautiniame chorų konkurse Mainhaus (Vokietija).

2003 m. I premija ir aukso medalis VII-ajame Grzegorzo Fitelbergo dirigavimo konkurse Katovicuose (Lenkija).

2010 m. Latvijos nacionalinės Operos sezono laureatų apdovanojimų ceremonijoje apdovanotas už ypatingus meninius pasiekimus.

2011 m. Latvijos Respublikos Prezidento Valdžio Zatlero apdovanotas Latvijos Pripažinimo kryžiaus ordinu.

2012 m. M. Pitrėno kūrybinė veikla įvertinta Lietuvos Nacionaline premija.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!