Menininkai - Marijonas Mikutavičius

80
800px MarijonoMikutaviiaus22ATikraiMyliuLietuv22koncertasLondone2012

Marijonas Mikutavičius

Dainų autorius ir atlikėjas, žurnalistas, TV laidų vedėjas.

Charizmatiškasis dainų autorius ir atlikėjas, sukūręs visą eilę didžiulio visuomenės pripažinimo sulaukusių kūrinių. Kelioliktus metus skaičiuojantys jo „Trys milijonai“ iki šiol tarsi antrasis Lietuvos himnas skamba svarbiausių tautai švenčių metu.

Marijonas Mikutavičius gimė 1971 m. balandžio 19 d. Lazdijuose. Tėvai dirbo kultūros srityje, tad jį jau nuo mažumės supo įvairūs kultūriniai renginiai: tėvų repeticijos, koncertai, minėjimai. Kai jam sukako devyneri, šeima iš Lazdijų persikėlė į Vilnių. Sostinėje muzika susidomėjęs jaunuolis lankė Balio Dvariono muzikos mokyklą, laisvalaikiu treniravosi „Žalgirio“ futbolo mokykloje. Vėliau, pabaigęs dabartinę Vilniaus Sietuvos vidurinę mokyklą, jis nutarė pasukti į žurnalistiką: 1994 m. baigė jos studijas Vilniaus universitete.

Aktyvi Marijono muzikinė karjera prasidėjo roko grupėje „Bovy“, su kuria jis debiutavo ne tik Lietuvoje, bet ir koncertavo Skandinavijoje, Vokietijoje, o tarptautiniame festivalyje „Liepojos gintaras“ („Liepajas dzintars“) netgi laimėjo geriausio vokalisto vardą. 1997 m. pasirodė pirmasis jo muzikinis albumas „Bovy su Marijonu“. Po kelerių metų, 2000-aisiais, jis sukūrė ir įrašė dainą „Trys milijonai“ – kūrinį, kuris ir šiandien neoficialiai vadinamas antruoju Lietuvos himnu bei iki šiol atliekamas svarbiausių mūsų tautos švenčių, minėjimų, sporto įvykių metu. Išgarsėjęs kaip solistas, 2004 m. jis išleido pirmąjį solinį savo albumą „Pasveikinkit vieni kitus“, kuris tapo „platininiu“ ir pelnė jam „Bravo“ apdovanojimus „metų atlikėjo“ ir „metų albumo“ nominacijose. 2008 m. pasirodė antrasis jo solinis albumas „Baigėme mokyklą“. Neką mažesnės sėkmės už „Tris milijonus“ susilaukė ir kiti himnais tapę Marijono kūriniai: oficialus Vilniaus krepšinio klubo Lietuvos rytas himnas „Laikas būti pirmiems“ (2010 m.), „Nebetyli sirgaliai“ (2011 m.), „Aš tikrai myliu Lietuvą“ (2012 m.).

Marijonas Mikutavičius 2006 m. įsijungė ir į projektą „LT United“, su kuriuo 2006 m. Eurovizijos dainų konkurso finale jis užėmė 6-ąją vietą. Tokio aukšto rezultato šiame konkurse dar nepavyko pakartoti jokiam kitam Lietuvos atstovui. Charizmatiškas dainininkas taip pat atliko pagrindines partijas žymiosiose roko operose „Velnio nuotaka“, „Meilė ir mirtis Veronoje“, „Jūratė ir Kastytis“.

 

Kita veikla

Nors gyvenime daugiau dėmesio skyrė muzikai, diplomuotas žurnalistas gerai žinomas ir kaip muzikinių, pramoginių, jaunimo laidų ir renginių vedėjas. Vedė didelio populiarumo susilaukusias laidas „Tangomanija“, „Vakaras su Marijonu“, „Dangus 2“ (kartu su V. Šapranausku), „Taip arba ne“, „Myliu.LT“, „Pabandom iš naujo“. Kelis sezonus iš eilės teisėjauja muzikiniuose TV projektuose „Lietuvos talentai“, „X faktorius“.

 

Įvertinimai

2014 m. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!