Menininkai - Joana Noreikaitė

309
skuptore Joana Noreikaite

Joana Noreikaitė

Skulptorė nuo 1979 metų dalyvauja parodose. Nuo 2000 metų dirba tik kūrybinį darbą. Kaip laisva menininkė daug metų bendradarbiavo įmonėje „Metalo forma“.

Skulptorės kūryba išsiskiria preciziškumu, dėmesiu smulkiausioms detalėms. Savo darbais menininkė siekia ne šokiruoti, o nustebinti ar sukelti šypseną. Pasak, jos, blogų, bjaurių dalykų pasaulyje buvo ir bus, bet menas turi pakylėti.

J. Noreikatės kuriamas mažosios plastikos skulptūras galima pavadinti miniatiūromis. Brangios medžiagos (sidabras, auksas, bronza – jas naudoja kurdama darbus) įpareigoja rinktis minimalistines formas. Efemeriškos būtybės –angelai, princesės, poniutės, mergaitės, šokėjos, paukščiai ar augalai – sukurtos iš kilnių medžiagų ir atrodo lyg įšaldytos laike. Atrodo, tarsi skulptorės rankos juos būtų paleidusios į šį pasaulį XX amžiaus pradžioje, kai žmonės ar bent jau papročiai buvo kilnesni, tauresni. Šie meno kūriniai, lyg turėdami neapčiuopiamą dvasinį pradą, yra kažkuo panašūs į eilėraščius, o jų pavadinimai – „Angelų šnabždesys“, „Sparnuotoji“, „Svajonė apie skrydį“, „Mielaširdingas angelas“ – lyg nusklendę iš debesų.

Skuptorė aktyvi visuomeninėje veikloje: buvo pilietinės akcijos Tie-SOS, penkis 2012 m. mėnesius vykusios prie Prezidentūros, nuolatinė dalyvė.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!