Menininkai - Giedrius Šarkauskas

92
GiedriusSarkauskasnukropintas

Giedrius Šarkauskas

Drabužių dizaineris, mados namų „LINO KOPOS“ vadovas.

Giedrius Šarkauskas žinomas kaip dizaineris pastarąjį dešimtmetį kuriantis kolekcijas išskirtinai tik iš natūralaus lietuviško lino. Šį tradicinį, iš lietuvių tautodailės atėjusį audinį dizaineris sugebėjo įvesti į šiuolaikinio drabužių dizaino kontekstą. Drabužių modeliavimas tik iš 100% lininio audinio išskiria G. Šarkauską lietuviškos mados arenoje, žadina užsienio mados agentų smalsumą bei lemia sėkmę Amerikos, Japonijos, Skandinavijos, Rusijos mados rinkoje.

 

Neretai lino karaliumi tituluojamas dizaineris iš lino sukūręs daugiau nei dvi dešimtis kolekcijų, paneigia stereotipą, jog iš šio audinio kuriamos tik vadinamosios kruizo kolekcijos ir laisvalaikio stiliaus drabužiai. Lininiai paltai, dalykinio stiliaus kostiumėliai, prabangūs vakarinių, net ir vestuvinių suknelių modeliai padeda iš naujo atrasti šią ekologišką, iš lietuvių tautodailės atėjusią, medžiagą.

 

Nuo vaikystės Giedrius negirdi, tačiau gamta jį dosniai apdovanojo kūrėjo talentu. Visu kūnu tobulai jaučia spalvas, formas, kompoziciją. Tai, ko kitiems reikia mokytis, jis sugeba iš prigimties! Siuva ir kuria jau nuo penkerių metų! Daugiausia laiko ir jėgų Giedrius Šarkauskas skiria kūrybai ir darbui savo studijoje, pavadintoje pirmos lininės kolekcijos vardu „LINO KOPOS”, bet ne ką rečiau ir pats sėdasi prie siuvimo mašinos ir siuva eksperimentinius modelius. Vizijos ir vaizdiniai, kylantys stebint mus supantį pasaulį – pagrindiniai jo įkvėpimo palydovai. Jam linas įkūnija estetikos ir natūralistinės gyvenimo filosofijos (buvimo taikoje su savo kūnu ir gamta) sintezę.

Beje, dizaineris yra vienas ekscentriškiausiai besirengiančių mados kūrėjų.

 

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!