Menininkai - † Ella Galina Dauguvietytė

galinadauguvietyte2

† Ella Galina Dauguvietytė

(1926.11.25 - 2015.10.08)

Lietuvos televizijos režisierė, scenaristė, aktorė.

Režisierė, aktorė, muzikologė, televizijos laidų scenarijų kūrėja, animacinių filmų įgarsintoja, Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžius kavalierė, žinomo teatralo Boriso Dauguviečio dukra, ilgametė šokių ansamblio „Lietuva“ artistė, neblėstančiai „šarminga“ žodžio kišenėje neieškanti, begaline stiprybe ir nepaprastu dvasios polėkiu apdovanota asmenybė, prakilni moteris iš praėjusios epochos, menininkė ir dvasios aristokratė, 2011 m. Lietuvos moteris... Visų gerbiamos Galinos regalijų ir jai skirtų epitetų net neišvardinsi. Be svarbaus indėlio teatro veikloje, ji yra pirmojo lietuviško televizijos serialo „Petraičių šeimoje“ režisierė, 3 knygų autorė.

1943–1944 m. vaidino (slapyvardis Galina Daugaitė) Žemaičių teatre Telšiuose. 1947–1949 m. lankė Lietuvos dramos teatro vaidybos studiją, 1948–1952 m. vaidino šiame teatre. 1951–1958 m. studijavo Lietuvos konservatorijoje. 1952–1958 m. ansamblio „Lietuva“ artistė. 1960–1989 m. – Lietuvos radijo ir televizijos režisierė.

Viena spalvingiausių Lietuvos kultūros asmenybių tituluojama G. Dauguvietytė yra anksčiau buvusių labai populiarių pirmųjų Lietuvos televizijos serialų „Petraičių šeimojeׅ“  ir „Sveika, Irena„ autorė ir režisierė. Lietuvos televizijos muzikos redakcijoje G. Dauguvietytė 1975 m. režisavo pirmąjį Lietuvoje spalvotą koncertą, savo unikaliu balsu įgarsino daugiau kaip 50 animacinių filmų vaikams, o vaidybiniuose Lietuvos kino studijos filmuose „Akmuo ant akmens“, „Žolės šaknys“, „Anderseno pasakos“, „Mano mažytė žmona“ ir kituose suvaidino įsimintinus epizodinius vaidmenis. Yra išleidusi tris memuarų knygas: „Perpetuum mobile“ (2002 m.), „Post Scriptum“ (2006 m.) ir „Dialogai su savimi“ (2010 m.).

Savo knygose G. Dauguvietytė atvira: „Nugyvenau tokį gražų ilgą gyvenimą, ir manau esanti verta visų man skirtų išgyvenimų. Visada buvau savimi ir dėl nieko nesigailiu“.

,,Esu šiuolaikinis žmogus, nors peržengiau devinto dešimtmečio ribą. Daug visko mačiau, labai daug pasikeitimų ir technikoje, ir žmonėse, ir jų elgsenoje, jų požiūryje. Manęs niekas nestebina. Aš pati vaikausi madų, vaikštau po parduotuves, apžiūriu madingus rūbus. Ir nelendu į maišą. Gyvenu pagal grafiką, duodu interviu, važinėju, susitikinėju su skaitovais“.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!