Menininkai - Dalia Ibelhauptaitė

610
Dalia Ibelhauptaite

Dalia Ibelhauptaitė

Lietuvos ir Didžiosios Britanijos teatro režisierė, „bohemiečių“ kūrybinio susivienijimo vadovė, aktyvi kultūros veikėja, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo ambasadorė. 

Būdama penkiolikos metų dar mokykloje 1983 m. režisavo pirmuosius savo darbus, o nuo 1985 m. jau buvo režisieriaus asistentė Jaunimo teatre. 1990 m. baigė A. Lunačiarskio teatro meno institutą Maskvoje, M. Zacharovo mokinė. Dabar Dalia – viena garsiausių Lietuvos operos ir teatro režisierių. Tarp Vilniaus, Londono ir Los Andželo migruojanti D. Ibelhauptaitė jau įrodė pasauliui ir savo talentą, ir fanatišką darbštumą. Britų spauda ją vadina vunderkinde, lietuviai – vaizduotės meistre. 

Idėja ir aistra savo darbui deganti moteris įvairiuose pasaulio teatruose pastatė daugiau kaip dvidešimt klasikinių pjesių, režisavo per dešimt operų Anglijoje, Italijoje, Olandijoje, Izraelyje ir Niujorke, veda aktorių meistriškumo seminarus visame pasaulyje. Vienas žymiausių reiškinių kultūros pasaulyje, susijusių su Dalia – tai ,,bohemiečių“ susikūrimas. „Bohemiečiai“ – žinomų menininkų grupė. Šios grupės pradžia galima laikyti 2003 m. prasidėjusį bendradarbiavimą tarp režisierės Dalios Ibelhauptaitės, dirigento Gintaro Rinkevičiaus ir dizainerio Juozo Statkevičiaus statant R. Leoncavallo „Pajacus“. Grupės pavadinimas kilo nuo jų 2006 m. pastatytos ir didelio populiarumo sulaukusios G. Puccini operos „Bohema“. 2012 m. tęsdami Vilniaus operos tradiciją, gyvuojančią nuo XVII a., „bohemiečiai" paskelbė įkuriantys naują operos teatrą – „Vilniaus miesto operą“. Be turtingos kūrybos, D. Ibelhauptaitė garsėja ir labdaringa veikla: dalyvauja vėžio aukoms, Afrikos vaikams ir kitiems nelaimingiesiems skirtuose labdaros renginiuose, prisideda prie Lietuvoje rengiamų labdaringų akcijų.

 

Įvertinimas

2011 m. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!