Menininkai - Anatolijus Šenderovas

160
Anatolijus Senderovas

Anatolijus Šenderovas

Kompozitorius.

Vienas iš žymiausių šių laikų Lietuvos kompozitorių. Dalyvavo virš 30 tarptautinių muzikos festivalių. Pastatė tris baletus („Mergaitė ir Mirtis“ 1982 m., „Mary Stuart“ 1987 m., „Dezdemona“ 2005 m.). Sukūrė muziką trims simfonijoms, dviem koncertams violončelei, koncertui gitarai ir kameriniam orkestrui, muziką Lietuvos-Vokietijos vaidybiniam filmui „Ghetto“, pripažintam geriausiu 2006 metų Lietuvos filmu. 

A. Šenderovo muzika išsiskiria ekspresyvumu, tembro, dinamikos, faktūros įvairove. Joje stipri dramaturginė tėkmė, ekspansyvus laiko pojūtis. Kompozitorius nėra prisirišęs prie konkrečios komponavimo sistemos: didžiajai jo kūrybos daliai būdinga nuosaikiai moderni muzikinė kalba su įvairių šiuolaikinių technikų elementais. Muzikas daug dėmesio savo kūryboje skiria sakralinei tematikai, pasitelkdamas Senojo ir Naujojo Testamento siužetus ir tekstus hebrajų ir lotynų kalbomis. Jo muzika puikiai įsiliejo į Europos naujosios muzikos kontekstą, yra atliekama Lietuvos ir įvairių Europos, Azijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos šalių atlikėjų.

 

Įvertinimai

1993 m. II premija tarptautiniame konkurse Prahoje už kūrinį „Der tiefe Brunnen…“

1994 m. garbės diplomas tarptautiniame Witoldo Lutosławskio kompozicijos konkurse Kilyje (Švedijoje) už kūrinį „Mikalojaus Konstantino Čiurlionio eskizai“.

1996 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius.

1997 m. Lietuvos Nacionalinės premijos laureatas.

2002 m. Europos kompozitoriaus premija „young.euro.classic“ festivalyje Berlyne už koncertą violončelei ir simfoniniam orkestrui „Concerto in Do“.

2005 m. prizas už geriausią sceninį kūrinį (baletą „Dezdemona“) Lietuvos kompozitorių sąjungos surengtame geriausių metų kūrinių konkurse.

2006 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius.

2008 m. Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) apdovanojimas.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!