Menininkai - Algimantas Aleksandravičius

290
AAlgimantas Aleksandraviius

Algimantas Aleksandravičius

Fotografas, fotomenininkas.

Žinomas kaip portretų autorius – yra pelnęs geriausio Europos bei Baltijos šalių portretisto titulus ir daug svarių apdovanojimų. Lietuvą įvairiose pasaulio šalyse garsinantis fotomenininkas nufotografavo apie 800 žmonių, tarp jų žymių Rusijos, Ukrainos, Lietuvos asmenybių. Daugelio parodų, fotoalbumų ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos metraščių sudarytojas. Vienuolikos personalinių fotoalbumų autorius.

Pasižymi nepaprastu kūrybiniu produktyvumu ir temų įvairove. Garsus portreto autorius neigia mitą, kad tik žymių žmonių fotografavimas jam atnešė pripažinimą. Ne mažiau įtaigūs, stiprūs, įtraukiantys žiūrovą į fotomenininko kuriamą pasaulį yra ir kiti ciklai bei serijos. Lietuvoje ir užsienyje surengė per aštuoniasdešimt personalinių parodų. 1994 m. įkūrė „Algimanto“ galeriją, kurioje 1994–1999 metais surengė apie 60 žymių menininkų personalinių parodų, taip pat muzikos bei poezijos vakarų.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas (AFIAP).

 

Įvertinimai

1996 m. tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) garbės vardas.

1997 m. Jono Dovydėno premija.

2002 m. LR kultūros ministerijos premija už aktualiausius ir ryškiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis (už fotoalbumą „Devyni aukštai“).

2003 m. pripažintas geriausiu Europoje portretistu (konkurse „Fuji Euro Press Photo“ pirmoji vieta portreto kategorijoje).

2003 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybė skyrė meno premiją už reikšmingus Lietuvos menui ir kultūrai darbus.

2003 m.  labiausiai nusipelniusio panevėžiečio meno srityje titulas.

2006 m. išleista knyga apie A. Aleksandravičių „Drama be taisyklių. Algimanto Aleksandravičiaus portreto kontūrai“ (autorė Dovilė Zelčiūtė).

2007 m. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.

2008 m. Nyderlandų Karalystės Riterio ordinas.

2009 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos 40 -mečio aukso medalis.

2011 m. geriausias metų spaudos fotografas (net trys „Auksinio kadro“ apdovanojimai).

2011 m. tarptautinės fotografijos parodos „Gyvos žemės mintys“ pagrindinis prizas.

2011m. tarptautinės fotografijos parodos „Kazachstanas pabaltijiečių akimis“ pagrindinis prizas.

2011 m. Lietuvos Nacionalinė kultūros ir meno premija už fotografinio portreto atnaujinimą, Lietuvos asmenybių galerijos sukūrimą, LDK paveldo poetiškus atspindžius.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!