Inžinieriai - Prof. dr. Arminas Ragauskas

juozas ragauskas

Prof. dr. Arminas Ragauskas

Lietuvos inžinierius, išradėjas, profesorius, technologijos mokslų daktaras, KTU telekomunikacijų katedros profesorius bei Telematikos mokslinės laboratorijos steigėjas ir vadovas.

Daugiau nei 140 puikiai vertinamų išradimų autorius ir inžinierius, išsprendęs galvosūkį, kuris daugiau nei šimtmetį kamavo viso pasaulio mokslininkus ir kurio nepavyko išspręsti net JAV kosminių tyrimų agentūrai NASA. Profesoriaus ir jo vadovaujamų mokslininkų sukurta beinvazė žmogaus smegenų sužeidimų fiziologinių matavimų ir stebėjimo technologija padarė perversmą galvos smegenų sužeidimų medicinoje. Šį pasiekimą plačiai pripažino viso pasaulio mokslininkai. Tikimasi, kad toks išradimas padės medikams išsaugoti tūkstančius sunkias galvos traumas patyrusių žmonių gyvybių.

Mokslinė veikla

Profesorius A. Ragauskas – aktyvus mokslininkas-išradėjas. Per visą įspūdingą mokslinę karjerą yra paskelbęs gausybę mokslinių straipsnių, įregistravęs daugiau kaip 140 savo išradimų, kurie buvo patentuoti JAV, Japonijoje, Kanadoje, Australijoje ir didžiosiose Europos Sąjungos valstybėse. Profesoriaus sukurti aukštųjų technologijų pramoniniai ir biomedicininiai prietaisai serijiniu būdu gaminami Lietuvoje ir eksportuojami į užsienio valstybes. Profesorius A. Ragauskas yra puikus tarptautinių mokslinių ir technologijų plėtros projektų iniciatorius ir vadovas, vadovauja ir vykdo didelių apimčių tarptautinius mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros projektus, finansuojamus Europos Komisijos, JAV Gynybos departamento, JAV Armijos departamento, Lietuvos ir užsienio bendrovių.

 

Pagrindinės profesoriaus mokslinių interesų sritys

Inovacinės biomedicininės diagnostikos ir monitoringo sistemos.

Inovacinės smegenų fiziologinio monitoringo technologijos, skirtos neinvaziniam galvos ir stuburo smegenų sužeidimų monitoringui.

Pastaraisiais metais ypatingo tarptautinio dėmesio sulaukė profesoriaus ir jo vadovaujamų mokslininkų sukurta beinvazė žmogaus smegenų sužeidimų fiziologinių matavimų ir stebėjimo technologija, kuri, tikimasi, padės viso pasaulio medikams išsaugoti tūkstančius sunkias galvos traumas patyrusių žmonių gyvybių, o astronautams – atlikti ilgus kosminius skrydžius. Tokią technologiją daugiau nei šimtmetį stengėsi išrasti viso pasaulio mokslininkai, tačiau tai įgyvendinti pavyko tik prof. A. Ragauskui ir jo kolegoms. Šiuo metu prof. A. Ragauskas rengia kelių milijonų eurų biudžeto projektą, kurio tikslas – geresnis ir individualizuotas bei optimizuotas žmogaus smegenų sužeidimų ir patologijų gydymas.

 

Pedagoginė veikla

KTU profesorius, doktorantų mokslinis vadovas. Vadovėlių universitetų magistrantams ir doktorantams autorius. Skaitė paskaitas universitetuose JAV, Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje.

 

Visuomeninė veikla

Nuo 1997 m. – Europos Sąjungos tyrimų grupės „Smegenys ir informacinės technologijos“ (www.brain-it.eu) direktorių valdybos narys.

Asociacijos „Scientia Libera“ valdybos narys.

Aktyviai dalyvauja pasaulinėse ir europinėse mokslinėse konferencijose, skaitė kviestinius mokslinius pranešimus JAV, Didžiojoje Britanijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Graikijoje, Danijoje, Olandijoje, Belgijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Indijoje, Honkonge, Kinijoje ir kt.

 

Apdovanojimai

2005 m. Valstybės stipendija.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!