Lietuvių kilmės JAV architektas.
Lietuvių kilmės architektas, suprojektavęs gausybę įvairios paskirties žymių pastatų JAV ir Kanadoje. Būtent jam buvo pavesta vadovauti architektų ir inžinierių komandai, projektavusiai ir rengusiai techninę dokumentaciją per 2001 m. rugsėjo 11-tosios teroro išpuolį sugriautų Pasaulio prekybos centro pastatų atstatymui.
Veikla
Edmundas Narbutas gimė Detroite. Jo tėvai (tėvas taip pat architektas) antrojo pasaulinio karo pabaigoje atsidūrė Miunchene, kur susipažino bei susituokė ir netrukus persikėlė į JAV. 1949 metais šeima įsikūrė Detroite, Mičigano valstijoje, kurio priemiestyje ir gimė bei užaugo E. Narbutas. Vaikystėje jis apie 5 metus lankė šeštadieninę Šv. Antano parapijos lituanistinę mokyklą, iki šiol kalba, supranta, rašo ir skaito tėvų kalba.
Baigęs Mičigano universitete architektūros studijas, jis iš pirmo karto, kas pavyksta toli gražu ne visiems, išlaikė architekto patento egzaminus. Vėliau trejetą metų dirbo pagalbiniu architektu. 1978 m. su žmona atsikraustęs į Niujorką, darbavosi tokiose žinomose architektų kompanijose kaip „SOM“, „Perkins and Will“, „Hines“ ir kt.
Vieną dieną, dar dirbant „Hines“, jam paskambino kompanijos „Silverstein“ atstovai ir pasiūlė prisijungti prie jų kompanijos sugriautų Pasaulio prekybos centrų atstatymo darbuose. Lietuviui buvo patikėta vadovauti jungtinei Amerikos architektų ir inžinierių komandai, projektuojančiai ir rengiančiai techninę dokumentaciją Pasaulio prekybos centrų atstatymui.
Dirbdamas „Silverstein“, E. Narbutas taip pat vadovavo Laisvės bokšto („Freedom Tower“), kuris bus aukščiausias iš visų 5 planuojamų Pasaulio prekybos centro pastatų bei didžiausias ir visame Manhetene, dizaino kūrimo darbams. Vienas pirmųjų architekto kurtų pastatų Niujorke – viešbutis, stovėjęs tarp sugriautų Pasaulio prekybos centro pastatų – per 2001 rugsėjo 11-tosios teroro aktą taip pat buvo sugriautas. Praėjus keliems metams po tragedijos architektas džiaugėsi galėdamas atstatyti ir jį.
Per visą savo daugiau nei 30 metų trunkančią architekto karjerą E. Narbutas suprojektavo gausybę statinių JAV bei Kanadoje. Keliolika iš jų – tai dideli 25 milijonų kvadratinių pėdų ploto dangoraižiai. Jis taip pat dirbo statant kelias ligonines, oro uostus, pavyzdžiui, Dulles oro uostą Vašingtone ir J. F. Kennedžio oro uosto Niujorke vieną iš terminalų.