Inžinieriai - Akad. prof. habil. dr. Algimantas Fedaravičius

208
IMG53212

Akad. prof. habil. dr. Algimantas Fedaravičius

Lietuvos inžinierius elektromechanikas, LMA tikrasis narys, KTU Gynybos technologijų instituto direktorius bei Transporto inžinerijos katedros profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras.

Prof. A. Fedaravičius aktyviai dirba robotų mechanikos ir gamybos procesų automatizavimo, transporto inžinerijos bei gynybos technologijų kūrimo, tyrimo ir praktinio įdiegimo srityse. Pastaruoju metu profesoriaus ir jo vadovaujamų mokslininkų sukurtos technologijos ir įrengimai pripažinti ir tarptautinės NATO organizacijos. Lazeriniai šaulių treniruokliai, minosvaidžių šaudymo treniruočių įranga, lazerinė karių ir kovinių vienetų taktikos apmokymo įranga – tai tik keletas profesoriaus ir jo kolegų mokslinės ir inžinerinės veiklos produktų, kurie jau yra plačiai naudojami mūsų šalies ir užsienio gynybos institucijose. Perspektyvūs yra ir profesoriaus raketinės technikos kūrimo bei tyrimo darbai, kurie gali būti sėkmingai panaudoti ne tik karyboje, bet ir tyrimams meteorologijos, kosmoso ir kitose srityse.

 

Mokslinė veikla

Prof. A. Fedaravičius yra daugiau nei 250 mokslinių darbų autorius ir bendraautoris. Tarp jų – 4 monografijos, 125 išradimai ir patentai (iš jų 8 patentai JAV, D. Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje), 2 vadovėliai ir 8 mokymo knygos. Pagrindinė profesoriaus mokslinės veiklos kryptis – mechaninių, elektromechaninių ir mechatroninių sistemų dinamika ir taikymas naujų funkcinių ir technologinių mechanizmų, mašinų ir įrengimų kūrimui specialiosios skaičiavimo technikos, mikroelektronikos, transporto inžinerijos, gynybos ir kitose srityse.

8 prof. A. Fedaravičiaus sukurti ir Lietuvos bei užsienio gynybos struktūrose įdiegti renginiai buvo pripažinti NATO organizacijos ir įtraukti į NATO Logistikos katalogą. Tai lazeriniai šaulių treniruokliai LT1, LT4, LT5, LT-FN MAG, LT-CARL GUSTAF, 60 ir 120 mm minosvaidžių pusiau natūralaus šaudymo treniruočių įranga (atitinkamai MT-60 ir MT-120), lazerinė karių ir kovinių vienetų taktikos apmokymo poligono sąlygomis įranga KLUIS. Ypač daug dėmesio pastaruoju metu sulaukia sukurti eksperimentiniai artimojo nuotolio kietojo kuro raketiniai kompleksai, kurių pagrindu šiuo metu vykdomas praktinio įdiegimo projektas.

 

Pedagoginė veikla

Skaito teorinės mechanikos (statikos, kinematikos ir dinamikos), skraidymo aparatų dinamikos, skraidymo aparatų stabilumo, transporto priemonių aerodinamikos kursus bakalaurams bei magistrams ir analizinės mechanikos, gynybos sistemų dinamikos kursus doktorantams. Vadovavo 9 sėkmingai apgynusiems disertacinius darbus doktorantams, dalyvavo 8 habilitacijos procedūros ir 35 doktorantūros procedūros komisijose. Transporto inžinerijos doktorantūros komisijos pirmininkas.

 

Visuomeninė veikla

LMA tikrasis narys.

KTU ir LKA Senatų narys.

Kauno technikos kolegijos Steigiamosios tarybos narys.

Lietuvos mokslo premijų komisijos narys (2005–2009 m.).

VŠĮ „S. Dariaus ir S.Girėno aerodromas“ valdybos pirmininkas.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos Mokslo ir gynybos pramonės integracijos komiteto pirmininkas.

Įvairių tarptautinių konferencijų organizacinių komitetų narys.

Lietuvos ir užsienio mokslo žurnalų „Mechanika“, „Vibroengineering“, „Problems of Mechatronics (Armament, Aviation, Safety Technology)“ redakcinių kolegijų narys.

Periodinio mokslinių straipsnių rinkinio „Baltijos šalių mechanikos inžinerijos asociacijos (BAME) mokslinių straipsnių rinkinys“ redakcinės kolegijos narys.

 

Apdovanojimai

1983 m. Lietuvos mokslo premija (bendraautoriai J.Gecevičius, V.Ragulskienė, V.Paliūnas).

2005 m. Lietuvos mokslo premija (bendraautoriai B.Bakšys, M.Ragulskis).

Prizas „Eureka“ už efektyviausią išradimą Respublikoje (1983 m.).

Pasaulinės intelektualiosios nuosavybės organizacijos (WIPO) aukso medalis (1985 m.).

Aukso medaliai „Lietuvos metų gaminys“ 2000, 2005, 2007, 2010 m. mašinų ir įrenginių srityje  už sukurtą ir įdiegtą įrangą Lietuvos gynybos institucijose.

Baltijos šalių mašinų gamintojų asociacijos Emanuelio Kanto medalis (2004 m.).

Lietuvos pramoninkų konfederacijos nominacija „Profesijos riteris“ (2006 m.).

Kauno apskrities viršininko nominacija „Garbės ženklas“ (2009 m.).

Lietuvos mokslų akademijos Kazimiero Simonavičiaus premijos (mechanika) laureatas (2010 m.).

Kauno m. savivaldybės II-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas (2011 m.).

 

Hobis

Grožinė literatūra, fizinė kultūra ir sportas, mėgėjiška aviacija (Kauno Aeroklubo narys, turi piloto mėgėjo licenciją).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!