Gydytojai - Gintautas Kėkštas

148
kekstas

Gintautas Kėkštas

Vilniaus Universiteto ligoninės Santariškių klinikų Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro I reanimacijos-intensyvios terapijos skyriaus vedėjas, gydytojas anesteziologas reanimatologas.

Per trisdešimt metų už pacientų gyvybes kovojančiam medikui savo skyriuje pavyko suformuoti stiprią komandą, jis yra įvairių tarptautinių medicinos draugijų, asociacijų narys, dirba mokslinį darbą, skaito paskaitas, dalyvauja tarptautinėse konferencijose, pristatydamas Lietuvą pasauliui, o bendraudamas su pasaulinio lygio savo profesijos atstovais parsiveža naujausių žinių, patirties, kurios nerasi jokiuose vadovėliuose. Visa tai – tam, kad sunkiems ligoniams galėtų ne tik suteikti viltį gyventi, bet ir padėtų grįžti į gyvenimą. Gydytojas dirbo Jemeno Respublikoje. Stažavosi Hradec-Kralove (Čekija), Berlyne (Vokietija), JAV bei Švedijoje.

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių Lietuvoje dirbtinai pristeigta penkiskart daugiau nei reikia, mat šios paslaugos brangiai įvertintos. Tačiau jokių problemų tie mažų ligoninių skyriai nesprendžia. Ištikus rimtai bėdai, ligonis vežamas į Santariškes. 

G. Kėkšto vadovaujamame skyriuje gydomi chirurginio ir terapinio profilio ligoniai, sergantieji kvėpavimo, nervų sistemos, pilvo organų ligomis, nemažą dalį sudaro ypatingai sunkios būklės ligoniai, sergantieji sunkiu sepsiu ir dauginiu organų disfunkcijos sindromu. Skyriuje gydomi 800-900 ligonių per metus. Jų gydymo sėkmė priklauso ne tik nuo modernių skyriuje taikomų gydymo būdų. Reanimacijos skyriuose gali dirbti tik labai stiprūs, aukšto intelekto ir tam tikros asmenybės sanklodos žmonės, pajėgūs ištverti nuolatinę įtampą ir mokantys susitvarkyti sudėtingiausio streso sąlygomis. Ištikus nesėkmei, nelaimei remtis galima tik į kolegos petį.

Pasak pacientų, Gintautas Kėkštas – gydytojas, apsuptas angelų, jis gelbsti gyvybes, dovanoja vilties stebuklą kai atrodo, kad vilties nebėra. Medikas visuomet kremtasi dėl mirusių ligonių, kuriems dar buvo galima kuo nors pagelbėti. „Mums yra keli keliai – sužvėrėti, visai atbukti arba pasistengti likti žmonėmis. Tarp mano specialybės gydytojų yra nemažai savižudžių, alkoholikų, narkomanų. Pagalvokite, dauguma kitų medikų nori su mumis pasidalyti komplikacijomis, sunkumais, o ne laimėjimais“, – sako jis. Vienas būdų atsipalaiduoti, užsimiršti – sportuoti. Jaunystėje vyras buvo orientacininkas, intensyviai bėgiojo, slidinėjo. Šiandien gydytojas taip pat ilsisi gamtoje ir judėdamas.

 

Kita veikla

Lietuvos parenterinės ir enterinės mitybos draugijos viceprezidentas.

Europos parenterinės ir enterinės mitybos draugijos valdybos narys.

Europos intensyviosios terapijos draugijos narys.

Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugijos valdybos narys.

 

Įvertinimai

2014 m. LDK Gedimino ordino Riterio kryžius.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!