Naujienos

Vėl skambutis!

01/09/2013
1pji

Rugsėjo 1-oji Lietuvoje yra mokslo metų pradžia ir mokslo ir žinių diena. Mokslas – tai atradimų džiaugsmas ir sunkus kasdienis darbas. Bet už jį dosniai atlyginama išmintimi – didžiausia ir nesunaikinama vertybe.

Mokyklos vaidmuo, kuriant šalies įvaizdį – itin svarbus. Moderni valstybė neįmanoma be atviros naujovėms bei skatinančios kūrybiškumą mokyklos. Linkime visiems moksleiviams ir studentams kūrybiškumo, naujų idėjų, atkaklumo siekiant pačių geriausių rezultatų. Tegu kiekviena diena būna lydima sėkmės įgyvendinant savo lūkesčius ir svajones. O visiems pedagogams tegu pakanka profesionalumo ir išminties perduodant savo patirtį, ugdant harmoningas ir intelektualias asmenybes.

Pasidžiaukime kartu, kad Lietuvoje turime tiek daug patyrusių, gerai išmanančių savo darbą mokytojų, dėstytojų, mokslininkų, gabaus ir talentingo jaunimo.


Lietuvoje rugsėjo 1-oji iškilmingai pradėta švęsti nuo 1980-ųjų, kaip ir kitose Tarybų Sąjungos, kuriai Lietuva tuo metu priklausė, šalyse. Kodėl mokslo metai pradedami būtent rugsėjo 1-ąją? Ši tradicija į Rusiją, o vėliau ir į visas Tarybų Sąjungos šalis, atėjo iš Bizantijos, kur rugsėjo 1-oji buvo ir Naujųjų metų pradžia. Ten buvo manoma, kad būtent šią dieną Dievas pradėjo kurti pasaulį. 1492 m. caras Ivanas III-asis, vedęs paskutinę Bizantijos princesę, rugsėjo 1-ąją paskelbė Naujųjų metų pradžia. Tik 1700 m. Petro didžiojo įsakymu metų pradžia paskelbta sausio 1-oji. Beje, senovės Judėjoje rugsėjo 1-oji buvo švenčiama kaip diena, kai Išganytojas pirmą kartą kreipėsi į žmones. Rugsėjo 1-oji mokslo metams nuo seno buvo palanki ir todėl, kad šiuo metu baigiasi visi lauko darbai, kuriuos nudirbti žmonėms padėdavo ir vaikai. Taigi rudenį jie vaikus jau galėdavo išleisti į mokslus. Kitose šalyse mokslo metų pradžiai neskiriama tiek daug dėmesio. Pvz., Ispanijoje ar Prancūzijoje vaikai į mokyklą atvedami apytikriai rugsėjo-spalio mėnesiais. JAV mokslo metai prasideda pirmąjį rugsėjo antradienį.


Ši diena yra ne vien šventė. Ji nuspalvinta ir tėvų rūpesčiu tinkamai parengti savo vaikus mokyklai, pedagogų ir švietimo įstaigų administratorių rūpesčiu tinkamai priimti mokinius ir studentus atnaujintose klasėse ar auditorijose, pastangomis pateikti naujas mokymo ir studijų programas. Ši diena asocijuojasi su gėlėmis pirmokų rankose ir pirmakursiu jauduliu žengiant į akademinio gyvenimo kelią. Mokslo ir žinių diena kupina gražių ir iškilmingų švietimo ir mokslo darbuotojų kalbų, politikų pažadų remti švietimą ir mokslą ar religinio susikaupimo valandėlių, koncertų nuotaikos.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!