Naujienos

Vaikai – gražiausios pasaulio gėlės

01/06/2013
vaokai

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia, nesvarstydami – kodėl ir kam. Jeigu šita žemė kam priklauso, tai pirmiausia, žinoma, VAIKAMS. (Just. Marcinkevičius). 1949 metais Tarptautinėje moterų federacijos sesijoje buvo įteisinta Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, o pirmą kartą ji paminėta 1950 metais. Ši diena – priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę. Vaikystė – nepakartojamas žmogaus gyvenimo etapas. Mūsų, suaugusiųjų, pareiga apsaugoti vaikystę – mažų žmogučių svajones ir norus paversti realybe.

Vaikai – gražiausios pasaulio gėlės. Ir niekas taip gražiai nežydi kaip šypsena vaiko lūpose, niekas taip greit nedžiūsta kaip vaiko ašaros, niekas taip nepasotinamas kaip vaiko noras sužinoti, pažinti… (A.Baltrūnas).


Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga padėkokime visiems, dirbantiems su vaikais ir šeimomis, už kiekvieną išgelbėtą vaiką, moterį ir šeimą, už kiekvieną darbą vardan šviesesnio jų gyvenimo.

Tokių yra ir mūsų projekte. Šiandien pagerbti, ko gero, galima visus projekto „Dešimt+“ dalyvius, pirmiausia tai visi MOKYTOJAI, visi GYDYTOJAI. Na, ir atrinkome asmenybes, kurių veikla tiesiogiai susijusi su vaikais:

Med. m. dr. Ramunė Vankevičienė – VU Vaikų ligų klinikos ir Vilniaus universiteto vaikų ligoninės vaikų kardiologė. Vienintelė vaikų kardiologė Lietuvoje, diagnozuojanti širdies patologiją iki vaiko gimimo.

Alma Adamkienė – Lietuvių filantropė, visuomenės veikėja, Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo įkūrėja (1999 m.). Pagrindinė jos vardo labdaros ir paramos fondo misija, kurią jis sėkmingai vykdo – pagalba mažų miestelių ir kaimo moksleiviams. 

Rasa Dičpetrienė – Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė. Plėtoja ir įgyvendina projektus, skirtus apsaugoti vaikus nuo bet kokio smurto ir išnaudojimo, vadovauja organizacijai, kuri stengiasi rodyti humaniškos tėvystės būdus.

Kunigas Hermanas Jonas Šulcas SDB –  kunigas, vienuolis salezietis (SDB), nepailstantis katalikų misionierius Afrikoje. Nuo 1978 m. užsiima misionieriška veikla Ruandoje: įkūrė amatų mokyklas neturtingiems vaikams, teikė medicininę pagalbą. Atgavęs tėviškės žemę Kėkštuose (Kretingos raj.), įsteigė ten Jaunimo sodybą vietiniams ir Kalotės sąvartyno vaikams. Į vasaros stovyklas Kėkštuose susirenka daug jaunimo iš užsienio, kunigas atsiveža ir savo globotinių iš Ruandos.

Aušra Lazauskaitė – Kūrybinių teatrinių stovyklų „Lietuvos Atgaja“ steigėja, labdaros fondo „Vienybė“ direktorė. Jos įsteigtose jaunimo stovyklose bei klubuose vaikams ir jaunimui suteikiama gera proga paaugti visapusiškai, tobulėti, išbandyti kūrybines jėgas.

Zigmas Giedrimas – Viešosios įstaigos „Pagalbos paaugliams iniciatyva“ vadovas, socialinis pedagogas. Yra sukaupęs didelę darbo ir asmeninę patirtį rengiant globėjus ir įtėvius. Jis stengiasi, kad kuo daugiau vaikų ne patektų į globos namus, o surastų naują šeimą. 

Vilma Ancikevičienė – Šiaulių apskrities VPK Kelmės rajono policijos komisariato vyresnioji specialistė. 19 metų dirba vaikų nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų, smurto prieš vaikus, narkotinių, psichotropinių bei kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos bei tyrimo srityje, dirba su vadinamaisiais rizikos grupės vaikais ir jaunaisiais policijos rėmėjais. Tai pareigūnė, kuri sugeba prakalbinti „sunkius“ paauglius. 

Prof. dr. Nijolė Drazdienė – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos filialo Neonatologijos centro direktorė, gydytoja neonatologė. Dalyvavo kuriant ir koordinavo daugelį programų, kurias vykdant žymiai sumažėjo Lietuvos naujagimių ir kūdikių mirtingumas, pagerėjo mažų neišnešiotų naujagimių išgyvenamumo rodikliai.

Edita Mildažytė – Lietuvos žurnalistė, publicistė, TV laidų vedėja, prodiuserė, TV laidos „Bėdų turgus“ vedėja, labdaros ir paramos fondo „Bėdų turgus“ vadovė. Rengia socialiai jautrias laidas, padeda rasti konkrečią pagalbą labiausiai jos stokojantiems Lietuvos žmonėms, žinoma, ir vaikams.

Eglė Grėbliauskaitė-Tursienė – Socialinio projekto „PATS” ambasadorė, manekenė, verslininkė, tapytoja. Eglė įvairiomis akcijomis skatina buvusius vaikų namų globotinius ne pasikliauti valstybės ar geros valios žmonių materialine parama, o atrasti savyje iniciatyvumo, pasitikėjimo ir nuosekliai patiems siekti savo tikslų.

 

 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!