Naujienos

Prezidentūroje pagerbti 2014 m. kultūros ir meno premijos laureatai

15/02/2015
d2dsc2892

Šiandien, vasario 15-ąją, LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė šešiems šalies meno ir kultūros atstovams įteikė 2014 m. Nacionalines kultūros ir meno premijas.

Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija – aukščiausias kasmetinis šalies menininkų apdovanojimas, skiriamas siekiant paskatinti kūrybą, įvertinti reikšmingiausius kultūros ir meno kūrinius, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurtus per pastaruosius septynerius metus, taip pat pagerbti ilgametį kūrėjų kūrybinį indėlį į šalies kultūrą ir meną. Kaip jau esame rašę anksčiau, į nuo 1989 metų teikiamą premiją 2014 m. buvo pasiūlyti net 43 kūrėjai (skaityti čia). Apsvarsčiusi visus juos, premijų komisija atsirinko 12 verčiausių pretendentų (žr. pav. žemiau), iš kurių šešis praėjusį gruodį paskelbė 2014 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais.

 

2014 M. PREMIJOS LAUREATAIS TAPO:

 

Aktorius Regimantas Adomaitis

Už sukurtus legendinius vaidmenis kine ir teatre (skaityti R. Adomaičio pristatymą projekte „Yra šalis“).

 

Aktorė Nelė Savičenko

Už sukurtus iškilius moterų vaidmenis bei ištikimybę teatro menui.

 

Rašytojas Jakovas G. Kanovičius

Už humanistinių vertybių sklaidą literatūroje bei istorinės atminties jautrumą.

 

Architektas Rolandas Palekas

Už miesto ir gamtos darną architektūroje (skaityti R. Paleko pristatymą projekte „Yra šalis“).

 

Fotomenininkas Algirdas Šeškus

Už originalią šiuolaikinės fotografijos socialumo ir estetikos jungtį.

 

Rašytojas Eimutis V. Sventickas

Už reikšmingą indėlį į šalies literatūrą.

 

Sutarėme, kad kalbama apie premiją, kuri negali būti teikiama vien tik talentingiems, iškiliems meno ir kultūros veikėjams. Ji yra teikiama žmonėms, be kurių neįsivaizduojame dabartinės Lietuvos“, – laureatų paskelbimo ceremonijoje  kalbėjo šiemet premijos komisijai pirmininkavęs Leonidas Donskis.

Tai yra žmonės, kurie tampa ypatingai matomais pavyzdžiais visiems, drįsiu pasakyti, mūsų valstybės stabilumo garantu, nes kultūra yra valstybės pagrindas“, – teigė ceremonijoje dalyvavęs kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Kultūros ir meno premija kūrėjams gali būti skiriama tik vieną kartą gyvenime. Premijų laureatams diplomai ir ženklai bus teikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos (Vasario 16-osios) proga.

Iš 43 šiemet premijai pasiūlytų menininkų jos komisija pirminiame vertinimo etape atsirinko 12 realiausių kandidatų, iš kurių ir buvo renkami laureatai. Šį dvyliktuką sudarė (iš kairės į dešinę): aktoriai Regimantas Adomaitis, Nelė Savičenko, Dainius Gavenonis, muzikai Leopoldas Digrys bei Vytautas Miškinis, fotomenininkas Algirdas Šeškus, skulptorius Vladas Urbanavičius, rašytojas Jakovas Kanovičius, architektai Rolandas Palekas bei Andrius Ambrasas, rašytojas Eimutis Sventickas ir dailininkė Birutė Žilytė.

Vienas iš šių metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų nuo pat pristatymo projekte „Yra šalis“ dienos sulaukė ypatingo jūsų palaikymo. Tai mūsų teatro ir kino legenda aktorius Regimantas Adomaitis. Dėl šios priežasties parengėme jums specialių aktoriaus interviu mūsų projektui. Kviečiame pasiklausyti: 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!