Naujienos

Paroda „Kęstutis Nastopka. Prasmių žvejys sutankėjusiame laike“

19/03/2015
KestutisNastopka

Kęstutis Nastopka – Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro profesorius. Išvertė A. J. Greimo monografiją „Struktūrinė semantika“ (2005), apie 30 jo ir kitų semiotikų straipsnių, sudarė A. J. Greimo tyrinėjimų sąvadą „Lietuvių mitologijos studijos“ (2005). Už lietuviškos semiotikos plėtojimą ir literatūros kūrinių suvokimo meną 2012 m. K. Nastopkai paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parengtoje virtualioje parodoje eksponuojamos neseniai 75-metį atšventusio profesoriaus mokslinės knygos „Lietuvių eilėraščio poetika“ (1985), „Išprūstanti prasmė“ (1991), „Reikšmių poetika“ (2002), „Literatūros semiotika“ (2010), rinktiniai straipsniai iš leidinių, vertimai, sudaryti ir redaguoti leidiniai iš Nacionalinės bibliotekos fondų.

Parodą papildo dokumentai iš asmeninio Kęstučio Nastopkos archyvo: fotografijos, žymių žmonių laiškai, dedikacijos, knygos su jubiliato straipsnių vertimais į anglų, italų, prancūzų, rusų, švedų ir vokiečių kalbas.

Parodą parengė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Ryšių su visuomene skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Nijolė Matusevičienė. Parodą aplankysite spustelėję žemiau pateikiamą nuorodą:

 

Virtuali paroda „Kęstutis Nastopka. Prasmių žvejys sutankėjusiame laike“

 

Plačiau apie profesorių K. Nastopką skaitykite jį pristatančioje „Yra šalis…“ DEŠIMT+ Mokslininkų kategorijos skiltyje (spausti čia).

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!