Naujienos

Nobelio premijos laureatas iš Lietuvos

26/07/2013
Klug2

Prof. dr. Aronas Kliugas (Aron Klug) gimė 1926 m. Želvoje (Ukmergės raj.), Lietuvos žydų šeimoje. Būdamas dviejų metų amžiaus, su tėvais persikėlė gyventi į Pietų Afriką. Witwatersrando universitete Johanesburge pradėjo studijuoti medicinos mokslus, tačiau netrukus susidomėjo biochemija bei chemija. Ir ne veltui. Bėgant laikui šis susidomėjimas peraugo į profesiją, atnešusią Želvos apylinkėse gimusiam mokslininkui pasaulinį pripažinimą. 

Šiandien profesorių dr. Aroną Kliugą geriausiai pristato jo nuveikti darbai. Jis – chemijos srities Nobelio premijos – aukščiausio įvertinimo, kokį tik gali pelnyti mokslininkas – laureatas. Mokslininkas, atvertęs naują puslapį pasaulio biomedicinos mokslų istorijoje. Jo sukurta kristalografinė elektroninė mikroskopija įgalino nustatyti biologiškai ir mediciniškai svarbių molekulių struktūras, o atrasti cinko-pirštų baltymai atvėrė kelius genų raiškos reguliavimui ir genetinei įvairių ligų terapijai.

Visą profesoriaus Kliugo gyvenimo ir veiklos istoriją skaityti galite aplankę jį pristatančią „Dešimt +“ Mokslininkų kategorijos skiltį (spausti čia).

Kviečiame susipažinti su šia išskirtine asmenybe ir įvertinti ją jūsų palaikymo balsais!

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!