Naujienos

E. Nekrošius – Garbės daktaras

26/04/2013
nekrosius

Ketvirtadienį, balandžio 25 d., minint Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) aštuoniasdešimtmetį teatro režisierius Eimuntas Nekrošius tapo pirmuoju lietuvių teatro menininku, kuriam suteiktas akademinis Garbės daktaro (Doctorem Honoris Causa) vardas. Šį vardą menininkas pelnė dėl išskirtinio talento ir neeilinių nuopelnų Lietuvos teatro raidai taip pat – už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje. Nuoširdžiai džiaugiamės bei didžiuojamės tokiu maestro įvertinimu ir prisijungiame prie sveikinimų!

Lietuvoje ir pasaulyje gerai žinomas teatro režisierius didžiausias pasaulio scenas stebina prasmingais ir unikaliais spektakliais. E. Nekrošiui negalioja jokie etalonai, mados ar sektini pavyzdžiai – atskaitos taškas jam yra jis pats ir esamasis, dabarties laikas. Jis diktuoja teatrines madas, kurioms paklūsta Lietuvos ir užsienio teatralai. Dar vienas E. Nekrošiui būdingas bruožas, žavintis pasaulį, yra didžiulė pagarba tekstui. Bendradarbiaudamas su tarptautiniu teatro festivaliu LIFE, vėliau įkūręs teatro studiją „Meno fortas“, Nekrošius užkariavo ir viso pasaulio žiūrovų širdis.

Plačiau skaityti apie Eimuntą Nekrošių ir jį pasveikinti galite Menininkų kategorijoje.

Kartu su E. Nekrošiumi šią dieną LMTA Garbės daktaro vardą įteikė ir profesoriui, habilituotam daktarui V. Landsbergiui.

LMTA garbės daktarais jau yra tapę smuikininkas Yehudi Menuhinas (Jehudis Menuchinas), dainininkas Stasys Baras-Baranauskas, marimbininkė Linda Maxey (Lina Maksėj), dirigentas Saulius Sondeckis, violončelininkas Davidas Geringas, dirigentas Josifas Wallnigas (Josifas Volingas),operos solistė Violeta Urmanavičiūtė-Urmana.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!