Naujienos

Yra šalis: prasti faktai

15/09/2015
eraserl

Garsiai pasakykim tai, apie ką dažniausiai nutylima: Lietuva sparčiai nyksta. Nereikia jokio karo - paskutiniais duomenimis mūsų kasmet sumažėja 1,04 proc. Šiuo rodikliu pasaulyje mus lenkia tik nelaimingoji Sirija (per metus gyventojų sumažėjo 9,73 %) ir Kuko salos (sumažėjusios trimis procentais). Taip, gyventojų skaičius mažėja ir dar 33-ose pasaulio valstybėse, bet niekur taip tragiškai, kaip pas mus.

Dar vakar rašėme: gimstame sveiki, vietos gyventi ir maisto Lietuvoje pakankamai. Kur ir kodėl ištirpstame? Visų pirma, gimsta labai mažai naujų lietuviukų. Lietuvoje per metus tūkstančiui gyventojų gimsta 10,1 kūdikio (pagal šį rodiklį užimame 205-ąją vietą pasaulyje). O miršta - 14,27. Kitas skaudulys - migracija. Susumavus atvykstančius gyventi į Lietuvą ir iš jos išvykstančius, mūsų balansas: -6,27 žmogaus 1000-iui gyventojų per metus. Pagal šį skaičių užimame maždaug 200-ąją vietą pasaulyje (Europoje iš savo šalies labiau bėga tik moldavai: -9,8 emigranto 1000-iui gyventojų).

Dar pridėkime lietuvių alkoholio suvartojimą (3-ia vieta pasaulyje; mus lenkia tik Moldova ir Baltarusija), polinkį į savižudybes (4-a vieta pasaulyje, po Šri Lankos, P. Korėjos ir Gvianos), vidutinį statistinio lietuvio amžių šiai dienai (41,2 metų – šiuo skaičiumi lygiuojamės į gerokai „sentelėjusias“ Vakarų Europos valstybes), paskutinį dešimtmetį augantį polinkį į viršsvorį (šiuo metu jį turi 27,5% lietuvių, t.y. 38-a vieta pasaulyje) ir jaunimo nedarbą (bedarbiauja 26,4% nesimokančių lietuvaičių nuo 15 iki 24 m., pagal šį rodiklį mus lenkia dar 32 valstybės).

Dabar savęs paklauskime: ką per du nepriklausomybės dešimtmečius mūsų valdžios realiai padarė, kad neatsidurtumėme tokioje situacijoje? Jei nykstame lyg per karą – gal ne naujų tankiukų pirkimas turėtų būti svarbiausias valstybės prioritetas? Mintis apie tai pratęsime rytoj.

Beje, šiandien minimus skaičius ne iš piršto laužėme – šią statistiką mini daugelis tarptautinių organizacijų, ją apibendrintą galima rasti JAV Centrinės žvalgybos valdybos puslapyje www.cia.gov

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!