Naujienos

Virtuali paroda Vytautui Žalakevičiui atminti

15/04/2015
8a0bd79d9bd0674732fdfc9c56f9e6ca

Balandžio 14 d. sukako 85 metai, kai gimė žymus Lietuvos kino režisierius ir dramaturgas Vytautas Žalakevičius (1930–1996). Pažymint šią sukaktį, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda.

Parodoje apžvelgiama režisieriaus biografija, jo kūrybinė veikla, filmografija, pateikta fotografijų iš jo šeimyninio gyvenimo, vaidybinių filmų, darbo filmavimo aikštelėje metu kadrų, gausu leidinių, straipsnių iš Nacionalinės bibliotekos fondų. Parodos lankytojai turės progą pamatyti dokumentinių apybraižų, filmų ištraukų, paskaityti aktorių, režisierių, kino kritikų atsiliepimų.

Savo atsiminimais apie kino metrą pasidalijo režisierius Gytis Lukšas, aktorius Juozas Budraitis, rašytojas, kino kritikas Laimonas Tapinas, rašytojas, publicistas Arvydas Juozaitis, eseistas Juozas Algimantas Krikštopaitis.

 

Virtualią parodą aplankyti galite čia:

Virtuali paroda „Vytautas Žalakevičius. Kinas – pavojinga, užkrečiama ir sunkiai išgydoma liga“

 

Ištikimiausi mūsų lankytojai ir žiūrovai apie režisierių Vytautą Žalakevičių jau turėjo progos nugirsti viename iš mūsų projekto vaizdo reportažų. Lietuvos teatro ir kino legenda tapęs aktorius Regimantas Adomaitis savo pirmuosius žingsnius į kino pasaulį žengė būtent Vytauto Žalakevičiaus režisuotose kino juostose.  Vaidinti jose jauną aktorių pakvietė pats jo talentą anksti pastebėjęs režisierius. 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!