Naujienos

Vienas seniausių šalies chorų kviečia į 75-ojo jubiliejaus koncertus

14/04/2015
gaudeamus2013 12 27

Vienas seniausių šalies chorų, 75-erių metų jubiliejų švenčiantis Vilniaus universiteto (VU) akademinis mišrus choras „Gaudeamus“ šią garbingą sukaktį pažymės dviem koncertais Vilniuje, į kuriuos kviečia kolektyvo gerbėjus, draugus, buvusius visų kartų choristus bei visus chorinės muzikos mėgėjus.

2015 m. balandžio 17 d. 19 val. Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje choras „Gaudeamus“ kartu su VU pučiamųjų orkestru „Oktava“ atliks šiuolaikinio, iš Pietų Afrikos kilusio kompozitoriaus Sh. Woodborno „Rohrauer Messe“. Programoje taip pat skambės U. Sisask, R. Martinkėno , V. Montvilos ir kitų kompozitorių kūriniai.

„Gaudeamus“ pasveikins kiti VU chorai – merginų choras „Virgo“ bei mišrus choras „Pro musica“, o taip pat svečiai – Sankt Peterburgo jaunimo choras „Lauda“, su kuriuo „Gaudeamus“ sieja sena muzikinė draugystė. Visi chorai kartu atliks keletą įdomių ir įspūdingų antifoninių kompozicijų, kurios užpildys visą šv. Jonų bažnyčios erdvę. Koncerto pabaigoje choras pakvies į sceną visus buvusius choristus kartu sugiedoti Juozo Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“.

Balandžio 19 dieną choras „Gaudeamus“ surengs antrąjį choro jubiliejui skirtą koncertą. VU Didžiojoje auloje (Čiurlionio g. 21) 15 val. savo koncertinę programą atliks choras „Lauda“, vadovaujamas Marinos Kirejevos, o koncerto pabaigoje svečių choras kartu su „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ giedos Karlo Jenkinso „Mišias už taiką“ („A mass for peace“).

Savo gretose šiuo metus vienijantis apie 100 įvairių fakultetų studentų „Gaudeamus“ yra aktyvus Lietuvos ir užsienio kultūrinio gyvenimo dalyvis. Choras dainuoja šalies ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose, iškilminguose Vilniaus universiteto renginiuose. Yra koncertavęs daugelyje Europos valstybių, taip pat Turkijos, Kazachstano, Šiaurės ir Pietų Amerikos klausytojams.

Choro vadovais dirbo daug įžymių Lietuvos chorvedžių: K. Kaveckas, P. Sližys, P. Gylys, R. Zdanavičius. Nuo 1995 m. „Gaudeamus“ vadovauja dabartinė kolektyvo meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.

„Gaudeamus“ dalyvauja Lietuvos dainų šventėse, Baltijos šalių studentų chorų festivaliuose bei Lietuvos muzikų sąjungos, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų, taip pat įvairiuose televizijos projektuose. Choras yra išleidęs tris kompaktines plokšteles ir įrašęs nemažai kūrinių Lietuvos radijo fondui.

Kviečiame dalyvauti!

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!