Naujienos

V. Čepinskis tapo Kauno apskrities viešosios bibliotekos globėju

28/04/2015
KAVB globjas.

Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungė prie projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“ ir balandžio 23 d. bibliotekos ir miesto bendruomenei pristatė savo globėją – smuiko virtuozą maestro Vilhelmą Čepinskį, kuris ilgus metus yra bibliotekos skaitytojas bei jos rėmėjas. Vilhelmas Čepinskis 1998 m. yra išrinktas įsimintiniausiu Kauno menininku, o 2003 m. apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

Pirmasis susitikimas su globėju įvyko atidarant Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė A. Naudžiūnienė pasidžiaugė nauja bičiulyste: „Tikimės, jog abipusis sutarimas ir tvirta draugystė bus mūsų sėkmingo bendravimo ir bendradarbiavimo pamatas“. Susitikimo metu Vilhelmas Čepinskis padėkojo už jam suteiktą garbę, kalbėjo apie knygos svarbą jo gyvenime ir vylėsi, kad dalindamasis savo patirtimi bus naudingas bibliotekai įgyvendinant naujas idėjas.

Lietuvos nacionalinės bibliotekos paskelbta iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ kvietė vaikystėje ar jaunystėje bibliotekoje skaičiusius dabar jau žinomus šalies žmones atrasti savo biblioteką iš naujo bei tapti jos globėjais. Iniciatyva siekiama parodyti, jog bibliotekos nėra tik knygų skolinimo ar skaitymo vieta. Jos vis dažniau tampa bendruomenės, verslo, kultūros, meno atstovų susibūrimo iniciatorėmis, telkiančiomis bendrai veiklai.

Lietuvos smuikininkas, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos docentas Vilhelmas Čepinskis smuiko studijas pradėjo būdamas ketverių, o septynerių jau pirmąkart debiutavo Kauno filharmonijoje. 1987 m., būdamas dešimties, pirmą kartą kaip solistas atliko H. Wieniavskio Antrąjį smuiko koncertą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Vėliau sekė sėkmingi debiutai didžiosiose pasaulio scenose. Dabar smuikininko scenos partneriai yra žymiausi pasaulio atlikėjai. Solinius koncertus bei koncertus su orkestru grojo visoje Europoje, Dominikos Respublikoje, JAV. Plačiau apie naująjį Kauno apskrities viešosios bibliotekos globėją skaitykite jį pristatančioje DEŠIMT+ Menininkų kategorijos skiltyje (spausti čia).

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!