Naujienos

Tarptautiniame reitinge „U-Multirank“ – aukščiausi KTU įvertinimai

30/03/2015
Kauno technologijos universitetas

Pirmadienį paskelbtas antrasis tarptautinis „U-Multirank“ reitingas, kuriame šiemet dalyvavo 1 200 aukštųjų mokyklų iš 83 pasaulio šalių. Kauno technologijos universitetas (KTU) šiame reitinge gavo net 9 aukščiausius įvertinimus keturiose kategorijose (iš penkių). Aukščiausią įvertinimą (1 balą iš 5 galimų) KTU gavo tarpdisciplininių publikacijų, privataus kapitalo pritraukimo, prie universiteto įkurtų jaunųjų įmonių, tarptautinių studijų programų, studentų įsidarbinimo ir praktikos subkategorijose.

Kaip ir praėjusiaisiais metais, lyderiaujančias pozicijas KTU užima pagal indėlį į regiono vystymąsi ir mokymo kokybės kategorijose. Universiteto tarptautiškumo rodikliai, lyginant su praėjusiaisiais metais, smarkiai šoktelėjo į viršų.

Mūsų kryptingas darbas davė labai gerų rezultatų – Universiteto vertinimas pakilo net penkiose pozicijose“, – rezultatus komentuoja KTU Strateginio planavimo ir kokybės direktorė Solveiga Buožiūtė.

Aukščiausią įvertinimą (1 balą iš 5 galimų) KTU gavo tarpdisciplininių publikacijų, privataus kapitalo pritraukimo, prie universiteto įkurtų jaunųjų įmonių, tarptautinių studijų programų, studentų įsidarbinimo ir praktikos subkategorijose.

Kaip ir praėjusiaisiais metais, lyderiaujančias pozicijas KTU užima pagal indėlį į regiono vystymąsi ir mokymo kokybės kategorijose. Universiteto tarptautiškumo rodikliai, lyginant su praėjusiaisiais metais, smarkiai šoktelėjo į viršų.

Europos Komisijos finansuojamas „U-Multirank“ remiasi visiškai nauja reitingavimo sistema. Šiame reitinge universitetai ne išrikiuojami į „Top 100“ nuo „geriausiojo“ iki „blogiausiojo“, o įvertinamos aukštųjų mokyklų stipriosios ir silpnosios pusės pagal įvairias kategorijas. Rezultatai pateikiami taip, kad vartotojas galėtų pasirinkti palyginti panašias institucijas pagal tuos pačius jį dominančius kriterijus.

„U-Multirank“ vertina universitetus 31 skirtingoje subkategorijoje, todėl atsiskleidžia aukštųjų mokyklų unikalumas. Pavyzdžiui, nors Harvardo universitetas (JAV) ir Masačusetso technologijos institutas (JAV) laimi publikacijų ir patentų kategorijoje, Reutlingeno taikomųjų mokslų universitetas (Vokietija) juos lenkia bendrų publikacijų su verslu procentu. Pagal studentų mobilumą pirmauja IESEG verslo mokykla Lilyje (Prancūzija).

Nė vienas universitetas nedaro visko aukščiausiu lygiu. Tik 8 proc. visų aukštųjų mokyklų įvertinamos „labai gerai“ (t. y. gauna daugiau nei 10 aukščiausiųjų įvertinimų) plačiame veiklų spektre, tačiau net 50 proc. iš jų gauna pačius aukščiausius įvertinimus specifinėse srityse“, – reitingo privalumą pabrėžia Fransas van Vughtas, „U-Multirank“ jungtinio projekto lyderis.

„U-Multirank“ reitinge buvo apdorota 21 tūkstantis institucinių duomenų ir 37 tūkstančiai duomenų iš atskirų mokslo krypčių, įvertinta daugiau nei 1 800 fakultetų ir 7 500 studijų programų septyniose studijų srityse. Tai – pats didžiausias ir pats informatyviausias iš tarptautinių universitetų reitingų.

2016-ųjų „U-Multirank“ rezultatai bus paskelbti kitų metų kovo mėnesį.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!