Naujienos

Tarp Vokietijos ir Lietuvos

03/06/2013
raminta2

Jūsų pageidavimu pristatome naują asmenybę Menininkų kategorijoje. Tai – savotiška lietuviško meno skleidėja pasaulyje, o Lietuvoje naujų talentų ieškotoja ir puoselėtoja, pianistė, mokslininkė, prof. Raminta Lampsatytė.

Aukštos erudicijos pianistė-muzikologė pastaraisiais metais itin tampriai bendrauja su tėvyne ir kiekvienas jos atvykimas į Lietuvą yra surištas su įvairiais projektais, apjungiančiais mūsų bei užsienio atlikėjus. Taip pat profesorė veda dainininkų meistriškumo kursus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jos darbo vaisiai – reikšmingi mūsų jaunųjų vokalistų laimėjimai tarptautiniuose konkursuose.

Profesorė apie save: Esu lietuvė, kartais gyvenanti kitur. Su tėveliais visad kalbėjau tik lietuviškai, ir dienoraštį dabar rašau lietuviškai, mano vardas ir pavardė lietuviški. Mano vyras vokietis irgi išmoko lietuvių kalbą, abu vaikai skaito, rašo ir laisvai kalba lietuviškai. Nebuvo labai lengva to pasiekti, nes jie tik kartkartėmis pagyvendavo Vilniuje ir Vieciūnuose, mūsų sodyboje. Dabar sūnus studijuoja mediciną Kaune. Mano visi studentai žino, kad esu lietuvė. Niekad nepriėmiau Vokietijos pilietybės, nors čia gyvenu. Ir aš, ir mano vaikai turime Lietuvos pilietybę, lietuvišką pasą“.

Plačiau apie profesorę Ramintą Lampsatytę skaityti ir už ją balsuoti galite Menininkų kategorijoje.

 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!