Naujienos

Seime – pareigūno ir tautodailininko Albino Šileikos darbų paroda

02/03/2015
Albinas foto

Kovo 2–30 dienomis LR Seimo II-ųjų rūmų parodų galerijoje veiks projekto „Yra šalis…“ Pareigūnų kategorijoje pristatomo Utenos apskr. VPK policininko, tautodailininko Albino Šileikos medžio dirbinių (prieverpsčių-verpsčių) bei Lietuvos dailininkų sąjungos nario vitražisto Nerijaus Baublio šešių klasikinių vitražų valstybingumo tema paroda. Seimo darbo valandomis galerija atvira lankytojams, o kovo 12 d., 14.00 val., įvyks susitikimas su parodų autoriais.  Kviečiame apsilankyti!

Tautodailininkas A. Šileika nuo pat vaikystės mėgo medį bei staliaus darbus. Jam ypač patiko meistrauti bei kurti įvairius dirbinius iš medžio – rankšluostines, prieverpstes... Prieverpstė – tai iš natūralaus medžio pagaminta verpimo ratelio sudėtinė dalis. Prie jos būdavo pritvirtinamas verpiamos vilnos ar linų kuodelis. Prieverpstė visuomet būdavo puošiama įmantriais bei įvairiais raižinių motyvais. Šiais laikais prieverpstės tapo solidaus bei išskirtinio namų interjero dalis, o taip pat unikali dovana išrinktajai, draugui, pažįstamui, verslo partneriui arba kaip unikalus rankų darbo suvenyras iš Lietuvos užsienyje gyvenantiems draugams. Yra sakoma, kad pas ką namuose yra prieverpstė, tiems namams ji nešą ramybę, darną ir laimę...

Pareigūnas ir tautodailininkas jau daug metų savo kūrybą eksponuoja parodose visoje Lietuvoje, taip pat veda edukacinius užsiėmimus vaikams, bendruomenės nariams. 

„Medžio drožyba – tai senas amatas ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kiek mes galime tęsti senasias tradicijas, išlaikant tautinį paveldą bei jo autentiškumą. O pati kūryba – tai atgaiva sielai, ir senųjų amatų puoselėjimas“, – teigia Albinas.

Plačiau apie Albino Šileikos veiklą ir kūrybą skaitykite jį pristatančioje „Dešimt+“ Pareigūnų kategorijos skiltyje (spausti čia). O dar geriau – pasižiūrėkite mūsų parengtą vaizdo reportažą apie jį:

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!