Naujienos

Rūtos Meilutytės triumfas Maskvoje

14/10/2013
RutaMeilutyteMaskva

Rūta Meilutytė iš viso varžėsi keturiose šių metų Pasaulio plaukimo taurės etapo rungtyse: 50 m krūtine, 50 m laisvuoju stiliumi, 100 m krūtine ir 100 m kompleksiniu būdu. Nors šešiolikmetė sportininkė į Maskvą atvyko vos spėjusi pasveikti po ligos, sukaupusi visas jėgas ji dar kartą viso pasaulio plaukimo sporto bendruomenei įrodė, kad yra nepralenkiama. „Auksine žuvele“ praminta Rūta 25 m baseine Maskvoje iškovojo tris aukso medalius bei pagerino Europos ir pasaulio rekordą.

Pirmąjį šių metų Pasaulio plaukimo taurės aukso medalį Rūta Meilutytė iškovojo dar šeštadienį. Olimpinė ir pasaulio čempionė bei planetos rekordininkė 100 m plaukimo krūtine rungtyje, finišavusi po 1 min. 2,36 sek.,  aplenkė antroje vietoje likusią didžiausią savo varžovę rusę Juliją Jefimovą, pelnė aukso medalį bei pagerino pasaulio rekordą. Šios rungties pasaulio rekordas nuo 2009-ųjų priklausė amerikietei Rebeccai Soni (1 min. 2,70 sek.). Savo geriausią iki šiol šios rungties rezultatą (1 min. 3,52 sek), kuris kartu buvo ir Europos rekordas, Rūta šeštadienį pagerino net 1,16 sekundės! Tai pirmasis Rūtos Meilutytės pagerintas pasaulio rekordas trumpajame (25 m) baseine.

Antrąjį aukso medalį Rūta pelnė vakar vykusiame 50 m plaukimo krūtine finale. Sportininkė distanciją įveikė per 28,89 sek. ir 0,46 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį Europos rekordą. Iki dar vieno pasaulio rekordo jai pritrūko vos 0,09 sek. Antroji šios rungties finale finišavo rusė Julija Jefimova, tačiau dėl taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuota ir tokiu būdu sidabras atiteko Jamaikos atstovei Aliai Atkinson (29,33 sek.).

Paskutinįjį trečiąjį aukso medalį Maskvoje Rūta iškovojo sekmadienio vakarą. Lietuvė buvo nepralenkiama 100 m kompleksinio plaukimo rungties finale. Lietuvė distanciją įveikė per 58,57 sek., pelnė auksą ir 0,22 sek. pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą. Šios rungties sidabras teko vengrei Katinkai Hosszu (58,75 sek.), o bronza – jau minėtai Jamaikos atstovei A. Atkinson (59,12 sek.).

Šeštadienį Rūta dalyvavo ir moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankos varžybose. Distanciją įveikusi per 25,18 sek, Rūta užėmė 10 vietą ir į finalą nepateko.

Dar kartą SVEIKINAME Rūtą su įspūdingais pasiekimais ir linkime sėkmės kituose startuose!

Prie sveikinimų galite prisidėti ir jūs, palikdami komentarus Rūtą pristatančioje projekto „Dešimt+“ Sportininkų kategorijos skiltyje (spausti čia). Rūta juos būtinai perskaitys! Primename, kad būtent Rūta nuo pat projekto pradžios sulaukė daugiausiai jūsų palaikymo ir tapo pirmąją „Dešimt+“ Sportininkų kategorijos lydere. Vos tik sportininkė ras laiko savo įtemptoje dienotvarkėje, parengsime ir pristatysime jums vaizdo reportažą apie ją.