Naujienos

Reikšminga mūsų aviacijos dalis

01/05/2013
darius ir girenas

1927 metų gegužės 1-oji visada išliks tarp reikšmingiausių Lietuvos aviacijos sporto datų – tą dieną gimė Lietuvos aeroklubas. Archyve išliko Stepono Dariaus ranka užpildytas prašymas: „Šiuomi prašome Tamstos įregistruoti naujai steigiamą Lietuvos Aero Klubą“. Nepaprastai aeroklubui nusipelnęs ilgametis jo pirmininkas profesorius Zigmas Žemaitis tą dieną užrašų knygelėje pasižymėjo: „Aero Klubui nario mokestis – 40 litų“. Dabar Lietuvos aeroklubas vienija skirtingas aviacijos sporto šakas: akrobatinį skraidymą, ultralengvųjų orlaivių pilotus, precizinį skraidymą, parašiutų sportą, skraidyklių ir parasparnių sportą, oreivius, vaikų skraidimus, aviamodeliuotojus, aviakonstruktiorius, senovinių orlaivių sportą ir sklandymą. Kiekviena iš šių sporto šakų turi savo istoriją, savo didvyrius, kurie padėjo sukurti šį sportą Lietuvoje ir puoselėjo jį net ir sunkmečiu. Jų dėka dabar turime tokią stiprią aviaciją, tai S. Darius ir S. Girėnas, A. Gustaitis, J. Dobkevičius, Z. Žemaitis, B. Oškinis ir daug kitų garsių aviacijos mylėtojų ir puoselėtojų. Šiuo metu Lietuvos aeroklubas vienija 12 federacijų.


 

Ta proga sveikiname ir mūsų lakūną, aviacijos konstruktorių, akrobatinio skraidymo meistrą, daugkartinį rekordininką, Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempioną Jurgį Kairį. Šis akrobatinio skraidymo profesionalas tarptautinės aviacinio sporto bendruomenės buvo pripažintas geriausiu 1996–2006 m. akrobatinio skraidymo be apribojimų meistru pasaulyje. Daugkartinis prestižiškiausių varžybų prizininkas, Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas savo įspūdingus triukus demonstruoja ne tik šio sporto pasaulio pirmenybių varžybose, bet ir paties sumanytų pilietinių akcijų metu.

Skaityti Jurgio Kairio pristatymą Sportininkų kategorijoje bei skirti jam savo balsus galite ČIA

 

Įdomūs faktai:

Net septyni Lietuvos parašiutininkai sovietų laikais yra pasiekę pasaulio rekordus. Bene įspūdingiausias iš jų priklauso Rimui Kostiuškevičiui, kuris 1982 metais 19 kartų iš eilės nusileido tiksliai į taikinį – dešinės kojos kulnu užmindamas 5 cm skersmens skridinėlį. Lietuvaitė Bernadeta Matutytė – pirmoji moteris, po kupolu nusileidusi į Šiaurės ašigalį. Grupinės akrobatikos meistras vilnietis Vitalijus Janušauskas 1989 metais tapo pasaulio vicečempionu.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!