Naujienos

R. Meilutytė triumfavo savaitgalį Prancūzijoje vykusiose varžybose

08/06/2015
ruta meilutyte su mare nostrum trofejumi 55749272b1d42

Šį savaitgalį „auksine žuvele“ praminta „Yra šalis…“ DEŠIMT+ Sportininkų kategorijoje pristatoma aštuoniolikmetė olimpinė, Europos ir pasaulio čempionė Rūta Meilutytė dalyvavo pirmajame prestižinių „Mare Nostrum“ serijos plaukimo varžybų etape šiaurės Prancūzijoje, Kano mieste. Nors atrankos plaukimų metu sportininkė buvo kiek išgąsdinusi savo gerbėjus, į finalą patekdama tik paskutiniu numeriu, netrukus visiems teko nusiraminti. Rūta ne tik triuškinančiai laimėjo abejų rungčių (50 ir 100 m plaukimo krūtine) auksą, bet ir pasiekė jų geriausius šio sezono rezultatus pasaulyje.

Šeštadienį Rūta dalyvavo 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Jos finale lietuvė 100 m nuotolį nuplaukė per 1 min. 5,46 sek., laimėjo aukso medalį bei pagerino ne tik asmeninį šios rungties sezono rekordą, bet ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Iki šiol jis priklausė pagrindinei Rūtos varžovei rusei Julijai Jefimovai (1 min. 5,89 sek.). Antra šios rungties finale finišavo ir sidabrą pelnė danė Rikke Moller Pedersen (1 min. 7,01 sek.), o bronza atiteko ispanei Jessicai Vall Montero (1 min. 7,69 sek.).

Sekmadienį Kane plaukdama 50 m krūtine rungties finale R. Meilutytė nuotolį įveikė per 29,88 sek., pelnė aukso medalį, pasiekė geriausiąjį šio sezono rezultatą pasaulyje bei naują „Mare Nostrum“ serijos plaukimo varžybų rekordą. Toks Rūtos rezultatas (29,88 sek.) tik 0,4 sek. atsiliko nuo jos pačios 2013 m. pasiekto pasaulio rekordo (29,48 sek.). Šios rungties sidabras sekmadienį atiteko olandei Moniek Nijhuis (30,77 sek.), bronza – australei Sally Hunter (31,36 sek.).

Po įspūdingo pasirodymo Prancūzijoje Rūta išvyko į Romą, kur ateinantį savaitgalį dalyvaus „Sette Colli“ varžybose.

„Mare Nostrum“ serijos plaukimo varžybose dalyvavo ir kitas „Yra šalis…“ DEŠIMT+ Sportininkų kategorijoje pristatomas šalies plaukikas Giedrius Titenis. Sportininkas pateko į 100 m ir 50 m krūtine B finalus, kuriuose abi užėmė 15-ąsias vietas.

Plačiau apie Rūtą Meilutytę skaitykite ją pristatančioje „Yra šalis…“ DEŠIMT+ Sportininkų kategorijos skiltyje (spausti čia), apie Giedrių Titenį – (spausti čia).

* Lietuvos plaukimo federacijos nuotrauka.