Naujienos

Pasaulinis architektūros virtuozas

29/07/2013
fuksas2

Massimiliano Fuksas – garsus lietuvių kilmės architektas iš Italijos, daugybės tarptautinių architektūros konkursų nugalėtojas. Jo vardo architektūros biurai sėkmingai veikia Romoje, Paryžiuje, Vienoje, Frankfurte bei Kinijoje, o suprojektuoti statiniai puošia daugybę Europos ir pasaulio miestų. Nors M. Fuksas yra laikomas Italijos architektu, pats italės ir Lietuvos žydo šeimoje gimęs profesorius visada save pristato kaip lietuvį.

Žymiausi prof. M. Fukso darbai: „Zenith“ muzikos halė Strasbūre, Prancūzijoje (2009 m.); naujasis prekybos ir parodų centras „FieraMilano“ Milane, Italijoje (2005 m.); Ferrari tyrimų centras Modenoje, Italijoje (2004 m.); Tyrimų ir multimedijos centras „Grappa Nardini“ Vinčensoje, Italijoje (2004 m.); Menų namai „Michel de Montaigne“ Bordo universitete, Prancūzijoje (1999 m.).

Lietuvoje architektas pateikė Vilniaus „Žalgirio“ stadiono rekonstrukcijos ir aplinkinių kvartalų plėtros planą, dalyvavo Guggenheimo ir Ermitažo muziejų filialo projektų konkursuose.

Plačiau apie prof. M. Fuksą skaityti ir savo balsais šį Lietuvos vardą garsinantį architektą pagerbti galite apsilankę profesorių pristatančioje Inžinierių kategorijos skiltyje (spausti čia).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M. Fukso suprojektuota Zenith muzikos salė Strasbūre.

 

Keletas kitų profesoriaus projektų...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!