Naujienos

Pasaulinę sveikatos dieną – raginimai susirūpinti maisto kokybe

07/04/2015
gydytojai2

Kiekvienais metais Pasaulinės sveikatos dienos minėjimui priskiriama vis nauja aktuali visuomenės sveikatai tema. Pasaulinę sveikatos dieną organizuojanti Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šiemet pakvietė atkreipti dėmesį į mūsų vartojamo maisto saugumą, šiai dienai priskirdama tokią temą: ,,Nuo ūkio iki lėkštės – gaminkime saugų maistą“.

Esti duomenų, kad nesaugus maistas – maistas, užkrėstas kenksmingomis patogeninėmis bakterijomis, virusais, parazitais ar cheminėmis medžiagomis – gali sukelti daugiau nei 200 žmogaus ligų, o nuo užkrėstų maisto produktų ar vandens kasmet miršta per 2 milijonus žmonių visame pasaulyje. Pastarųjų metų pokyčiai maisto gamybos, logistikos ir vartojimo srityse, taip pat kintančios aplinkos sąlygos, atsirandantys nauji patogenai bei sparčiai besivystantis bakterijų atsparumas antibiotikams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu siekiant užtikrinti saugaus maisto vartojimą. Dėl šios priežasties PSO 2015-uosius metus paskyrė maisto saugos problemų sprendimui, siekdama paskatinti visas grandinis – ūkininkus, gamintojus, prekiautojus ir vartotojus – atkreipti dėmesį į auginamų, gaminamų ir vartojamų maisto produktų kokybę.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)  – tai Jungtinių Tautų Organizacijos padalinys, tarptautiniu mastu koordinuojantis visuomenės sveikatą, kovojantis su užkrečiamomosiomis ligomis, organizuojantis pagalbos tiekimą ugdant nacionalines sveikatos apsaugos tarnybas ir kt. PSO konstitucija įsigaliojo 1948 m. balandžio 7 dieną. Šią dieną buvo nuspręsta kasmet, pradedant 1950-aisiais, balandžio 7-ąją minėti Pasaulinę sveikatos dieną. Lietuva tikroji PSO narė yra nuo 1991 m. lapkričio 25 d. ir kartu su kitomis 53 valstybėmis priklauso Europos regioniniam biurui, tad ir mūsų šalis įvairiais renginiais ir iniciatyvomis kasmet prisideda prie Pasaulinės sveikatos dienos minėjimo.

Šiandien, Pasaulinę sveikatos dieną, kviečiame ne tik atkreipti dėmesį į savo bei savo šeimos narių mitybą, bet ir atiduoti pagarbą tiems, kurie uoliai rūpinasi brangiausiu visų mūsų turtu – sveikata. Tai projekto „Yra šalis...“ Gydytojų kategorijoje pristatomi iškiliausi mūsų šalies medikai:

 

GYDYTOJAI

(SPAUSTI ČIA)

 

Apsilankykime juos pristatančioje kategorijoje bei savo palaikymo balsais ar komentarais padėkokime jiems už jų kilnų darbą!

Dalis jų jau spėjo sulaukti didžiulio jūsų palaikymo. Apie juos ateityje parengsime ir pristatysime jums po trumpą vaizdo reportažą, kaip kad jau padarėme su pirmaisiais daugiausiai jūsų palaikymo balsų sulaukusiais projekte pristatomais gydytojais:

 

Gyd. akušerė ginekologė, dirbtinio apvaisinimo pradininkė Lietuvoje

 Gražina Bogdanskienė 

(žiūrėti reportažą)

 

Gyd. dermatovenerologė, VU ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro vadovė

prof. Matilda Bylaitė Bučinskienė

(žiūrėti reportažą)

 

Gyd. neurochirurgas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Stuburo chirurgijos skyriaus vadovas

med. m. dr. Bronius Špakauskas

(žiūrėti reportažą)

 

Gyd. plastikos chirurgas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos vadovas

prof. dr. Rytis Rimdeika

(žiūrėti reportažą)

 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!