Naujienos

Lietuvos triumfas Centrinės ir Rytų Europos verslo paslaugų apdovanojimuose

06/02/2015
investicijos w500

Vasario 5 d., ketvirtadienį, Lenkijos sostinėje Varšuvoje buvo surengti Centrinės ir Rytų Europos regiono paslaugų centrų apdovanojimai. Juose Lietuva pelnė net tris svarius laimėjimus: Kaunas buvo pripažintas palankiausiu kylančiu miestu verslo paslaugų centrams visame Centrinės ir Rytų Europos regione, Vilnius – palankiausiu miestu verslo paslaugų centrams šiame regione, o Vilniuje įsikūręs „Barclays“ technologijų centras – geriausiu paslaugų centru regione.

Pirmaujančio Lenkijos verslo informacijos (B2B) portalo „Biznes Polska“ rengiami apdovanojimai šiais metais išsiskyrė dėmesiu Lietuvai. 27 nominacijų trumpajame sąraše buvo ne tik du didieji Lietuvos miestai, bet ir 7 Lietuvoje veikiantys paslaugų bei technologijų centrai: „Danske“, „Seb“, „Western Union“, „Ahlstrom“, „Storebrand“, „Barclays“ ir „Intermedix“. Be to, pirmą kartą į apdovanojimų žiuri buvo įtrauktas ir užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ atstovas.

 

Verslo akys krypsta į Kauną

Kaunas pripažintas geriausiu augančiu miestu paslaugų centrams Centrinės ir Rytų Europos regione. Įvertinimą laikinajai sostinei lėmė augantis stambių paslaugų centrų skaičius mieste.

Pernai apie savo biuro atidarymą Kaune paskelbė JAV IT sistemų sveikatos apsaugos sektoriui kūrėja „Intermedix“. Šiuo metu kompanija Kaune jau turi daugiau nei 200 darbuotojų, o 2014 m. pabaigoje pasirašė 100 tūkst. eurų vertės bendradarbiavimo sutartį su Kauno technologijų universitetu. Laikinojoje sostinėje taip pat aktyviai plečiasi IT sistemų kūrėja iš JAV – „Exadel“. Ji planuoja Kaune sukurti 20-30 darbuotojų padalinį. Pernai Kaune taip pat plėtėsi Didžiosios Britanijos įmonės „CallCredit“ paslaugų centras – išplėtus biuro patalpas sukurta 50 naujų darbo vietų.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktoriaus Justino Pagirio, šis apdovanojimas reiškia, kad 2015 m. verslo, ieškančio vietos paslaugų centrui Centrinėje ir Rytų Europoje, akys pirmiausiai kryps į Kauną: „Kaunas per pastaruosius metus iš tiesų padarė didžiulę pažangą ir investicijos, paslaugų centrai, kurie įsikūrė bei plėtėsi mieste – puikus to įrodymas. Šis apdovanojimas rodo, kad būtent Kaunas tampa vienu karščiausių taškų paslaugų centrų žemėlapyje, taigi lūkesčiai Kaunui išaugo. Jei miestas sugebės juos pateisinti, Kaune galime tikėtis dar daugiau tarptautinių kompanijų ir dar daugiau aukštos kvalifikacijos reikalaujančių darbo vietų kauniečiams.“

 

Vilnius – geriausias miestas paslaugų centrams regione

Pernai geriausio augančio miesto paslaugų centrams apdovanojimą gavęs Vilnius, šiemet įvertintas kaip palankiausias miestas investicijoms į paslaugų centrus Centrinėje ir Rytų Europoje. Tai rodo, kad sostinė sugebėjo išnaudoti augančio miesto potencialą ir įsitvirtinti paslaugų centrų žemėlapyje.

Pernai Vilniuje įsikūrė arba plėtėsi net 8 verslo paslaugų centrai, kurie kartu planuoja sukurti 940 naujų darbo vietų. Tarp jų – kredito valdymo kompanija „Lindorff“, Suomijos celiuliozės pluošto gamintoja „Ahlstrom“ bei  „Barclays“, 2014 m. paskelbusi apie Vilniuje kuriamą žmogiškųjų išteklių centrą.

Sostinėje veikiantis „Barclays“ IT kompetencijų centras įvertintas geriausio paslaugų centro regione kategorijoje. Šiuo metu daugiau nei 1300 darbuotojų turintis centras nuo savo įsikūrimo 2009 m. pabaigoje Vilniuje samdė vidutiniškai po vieną naują darbuotoją per dieną.

Vilnius išlaiko pagreitį ir traukia vis aukštesnės kvalifikacijos paslaugų centrus: 2015 m. apie kuriamą IT paslaugų centrą Vilniuje jau paskelbė „Danske“, didžiausia pasaulyje vertybinių popierių biržų operatorė ir kapitalo rinkų technologijų tiekėja „Nasdaq“ Vilniuje taip pat steigia kompetencijų centrą, kuriame per artimiausią pusmetį ketinama sukurti 50 naujų darbo vietų. Renginio metu akcentuota, kad norint išlaikyti konkurencingumą, Vilniui svarbu ir toliau tobulinti susisiekimą su pagrindiniais tarptautiniais finansų centrais, atverti kelius aukštos kvalifikacijos specialistams iš užsienio bei gerinti gyvenimo kokybę didinant miesto patrauklumą ir žinomumą regiono mastu. „Prie sostinės žinomumo didinimo taip pat prisidėjo ir pernai gautas augančio miesto apdovanojimas, todėl tikiuosi, kad kitais metais ne tik Vilnius nepraras pagreičio, bet ir Kaunas išnaudos jam tekusį dėmesį“, – teigia J. Pagirys.

 

„Investuok Lietuvoje“ yra Ūkio ministerijai pavaldi tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra, kuri siekia didinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, investicinį patrauklumą ir šalies žinomumą pasaulyje. Agentūra teikia informaciją ir konsultacijas užsienio bendrovėms, ieškančioms būdų optimizuoti veiklą, pasiekti naujas rinkas arba didinti užimamų rinkų dalį.

 

*Agentūros „Investuok Lietuvoje“ informacija.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!