Naujienos

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejui – proginis medalis

09/03/2015
LTNNAobv

Šių metų kovo 11-ą dieną minima Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt penkerių metų sukaktis. Šia proga žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstovė ir oficiali kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje visiems norintiems dovanoja proginį gilaus reljefo medalį iš bronzos, kurio tiražas tik 25 000 vienetų. Medalio aversą papuošė garsaus skulptoriaus Juozo Zikaro 1921 m. sukurtos „Laisvės“ statulos motyvas, reverse – stilizuotas Vytis.

Pasak Juozo Zikaro memorialinio muziejaus atstovės Rasos Ruibienės, skulptorius dažnai pabrėždavo savo vaikams, kad nepriklausomą šalį simbolizuoja jos kalba, jos valstybinės sienos, jos herbas, jos vėliava, jos himnas ir jos valiuta. „Gražūs 2015 metai Lietuvai: II-osios Nepriklausomybės 25-etis, euro pradžia. Gaila mūsų lito, bet reikia tikėtis, kad mūsų Tėvynės simbolis Vytis šuoliuos per visus Europos šalių bankus, kaip lygiavertis kitų eurų simbolis. Džiugu, kad „Monetų namai“ ne tik išleidžia Lietuvos Nepriklausomybės 25-ečio medalį, bet ir panaudoja vieną gražiausių Lietuvos simbolių – Juozo Zikaro sukurtą skulptūrą „Laisvė“, atstatytą 1989 metais ir šiuo metu puošiančią Kauno Karo muziejaus sodelį “ – teigia muziejaus atstovė.

Kuriant medalio maketą buvo siekta, kad „Laisvės“ statula būtų atvaizduota kuo tiksliau. Iš bronzos nukaldintas medalis išsiskiria itin giliu reljefu, dėl to averse vaizduojama „Laisvės“ statula atrodo labai iškiliai ir suteikia medaliui neįprastą formą. Medalis buvo nukaldintas Karališkoje Nyderlandų monetų kalykloje.

Nemokamą medalį (padengiant būtinąsias išlaidas) galima užsisakyti interneto svetainėje www.nemokamasmedalis.lt.

 

Proginis medalis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!